Bezwzględne żywioły zaatakowały Rosję! Olbrzymie straty [WIDEO]

i

Autor: Youtube.com/screen Nad Moskwą przeszła ogromna ulewa, która zalała ulice, budynki i metro

Bezwzględne żywioły zaatakowały Rosję! Olbrzymie straty [WIDEO]

2022-06-06 11:00

Karma wraca? Kilka miesięcy po wywołaniu wojny na Ukrainie Rosja musi walczyć z wewnętrznymi problemami w postaci kataklizmów pogodowych. Zaczęły się od wielkiej ulewy, która nawiedziła Moskwę, doprowadzając do podtopienia ulic, budynków i stacji metra. Początek czerwca nie jest również szczęśliwy dla mieszkańców Syberii, gdzie spadł śnieg i pojawił się mróz.

Bezwzględne żywioły zaatakowały Rosję! Olbrzymie straty

Jak informuje TwojaPogoda.pl, Rosję nawiedziły na początku czerwca dwa kataklizmy w postaci intensywnych opadów deszczu i śniegu - tym drugim towarzyszyły też mrozy. Ogromna ulewa przeszła nad stolicą kraju - Moskwą - doprowadzając m.in. do zalania wielu ulic. Spadło tam 15 mm deszczu, ale w bardzo krótkim czasie, dlatego podtopieniu legły także wybrane budynki, podziemne garaże czy stacje metra - atak żywiołu zmusił moskwian do przerwania przygotowań z okazji Dnia Rosji, które odbywa się 12 czerwca. W tym czasie mieszkańcy innego regionu Rosji - Syberii - również musieli walczyć ze skutkami opadów, ale śniegu. Nawiedziły one tę część kraju po tym, jak wcześniej zmagała się ona z falą upałów, które sięgały 30 stopni Celsjusza. Dosłownie po kilku dniach sytuacja zmieniła się diametralnie, bo nie dość, że Syberię zasypał biały puch, to jeszcze pojawiły się ogromne spadki temperatur - miejscami spadła ona o kilkadziesiąt stopni, spadając nawet poniżej zera w dzień.

Czytaj też: Niż Maja grozi totalnym załamaniem pogody! Na burzach i gradobiciu się nie skończy! Wiemy, gdzie i kiedy będzie najgorzej

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Sonda
Jaka pogoda jest najlepsza?
Fontanna w Starym Fordonie już zachwyca mieszkańców!
Nasi Partnerzy polecają