Burzowe chmury nad Polską

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Burze z gradem i wiatr do 60 km/h. Eksperci IMGW o fatalnym początku tygodnia [Pogoda 6.06.2022]

Burze z gradem i wiatr do 60 km/h to nie wszystko! Eksperci IMGW o fatalnym początku tygodnia [Pogoda 6.06.2022]

2022-06-06 6:53

Prognoza pogody na poniedziałek (6 czerwca) opublikowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie zawiera zbyt wielu dobrych wieści. Przed nami ciepły początek tygodnia, ale za to obfitujący w niebezpieczne zjawiska meteo, takie jak m.in. burze z gradem oraz silny wiatr. Na portalu pogoda.se.pl sprawdzamy, gdzie 6.06.2022 będzie najgorzej. Oto najnowsza pogoda na dziś.

Pogoda na dziś (poniedziałek, 6.06.2022) znów nie poprawia nastroju, a przynajmniej nie mieszkańcom tych regionów, które będą narażone na niebezpieczne warunki meteo. Eksperci podają, że polska wschodnia będzie na skraju wyżu z centrum nad Zatoką Fińską, a zachodnia znajdzie się w zasięgu płytkiego niżu z ośrodkiem nad Morzem Północnym; na krańcach zachodnich zaznaczy się wpływ ciepłego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim. Co to oznacza w kontekście najbliższych godzin? Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie powoli spadać. - W poniedziałek, na wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na zachodzie i w centrum zachmurzenie umiarkowane i duże oraz postępujące od zachodu przelotne opady deszczu i burze, lokalnie burze z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do około 15 mm - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Zalecamy szczególną ostrożność podczas tego typu zjawisk. Dalszy ciąg materiału pod naszym autorskim quizem.

To warto wiedzieć: Gdzie na grzyby w czerwcu? Tutaj już obrodziło! Trwa sezon na grzyba kurczaka

Ekstremalne rekordy pogodowe w Polsce

Pytanie 1 z 10
Najwyższa temperatura powietrza została zanotowana w Prószkowie w woj. opolskim. Ile wynosiła?

Prognoza pogody 6.06.2022. Jaka będzie temperatura w poniedziałek, 6 czerwca?

Jeżeli chodzi o pozytywne wieści dotyczące prognozy pogody na początek tygodnia, to z pewnością należą do nich te dotyczące temperatur. Ciepłe bluzy, kurtki i płaszcze możemy spokojnie odłożyć do szafy. Uwaga na silny wiatr, zwłaszcza podczas burzy!

- Temperatura maksymalna od 22 do 26 stopni Celsjusza. W rejonie Półwyspu Helskiego oraz w dolinach sudeckich od 18 do 20 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h - podaje IMGW w prognozie na poniedziałek.

Pogoda na dziś 6.06.2022. Noc z poniedziałku na wtorek

IMGW podaje, że w nocy z poniedziałku na wtorek (6/7 czerwca 2022 roku) zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na zachodzie, północy oraz w centrum zachmurzenie umiarkowane lub duże z przelotnymi opadami deszczu oraz lokalnymi burzami. - Lokalne mgły ograniczające widzialność do 300 m, głównie południu. Temperatura minimalna od 11°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz wiatr porywisty - ostrzegają synoptycy. Aktualne prognozy analizujemy na bieżąco w serwisie pogoda.se.pl.

Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut