Niż Maja grozi totalnym załamaniem pogody! Na burzach i gradobiciu się nie skończy! Wiemy, gdzie i kiedy będzie najgorzej

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Niż Maja grozi totalnym załamaniem pogody! Na burzach i gradobiciu się nie skończy! Wiemy, gdzie i kiedy będzie najgorzej

Niż Maja grozi totalnym załamaniem pogody! Na burzach i gradobiciu się nie skończy! Wiemy, gdzie i kiedy będzie najgorzej

2022-06-06 9:53

Niż Maja straszny nas burzami, gradobiciem i potężnymi wichurami! Prognoza pogody dla Polski ponownie nie zostawia złudzeń. Najbliższy tydzień przyniesie bardzo niebezpieczne warunki meteo, które mogą się wiązać z utrudnieniami komunikacyjnymi. Sprawdzamy ostrzeżenia IMGW, prognozę dzienną i już wiemy, gdzie i kiedy będzie najgorzej. Szczegóły analizujemy w tym materiale na pogoda.se.pl.

Niż Maja i totalne załamanie pogody w Polsce. Już prognoza na poniedziałek (6.06.2022) zwiastowała burze, mnóstwo deszczu i towarzyszące im bardzo silne podmuchy wiatru. Najgorzej powinno być w województwach zachodniej Polski, gdzie grozi nawet 30 mm deszczu i gradobicie. Dobre wieści? Meteorolodzy IMGW przepowiedzieli bardzo wysokie temperatury, na poziomie od 22°C do 26°C, choć chłodniej ma być w rejonie Półwyspu Helskiego oraz w dolinach sudeckich 18-20°C. Niestety kolejne dni wyglądają jeszcze gorzej niż sam początek tygodnia. - We wtorek pogodę kształtować będzie wypełniająca się zatoka niżowa wraz z falującym frontem atmosferycznym. Na przeważającym obszarze kraju wystąpią przelotne opady, a miejscami burze z gradem i intensywnymi opadami deszczu do około 25 mm - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW. Dalszy ciąg prognozy pod quizem.

Sprawdź koniecznie: Gdzie jest burza? Fatalna prognoza pogody! IMGW prognozuje burze z gradem i wiatr do 60 km/h [RADAR BURZ ONLINE]

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

Niż Maja i burze w Polsce. Totalne załamanie pogody nadciąga [Prognoza]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przewiduje ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące burz z gradem. Na ten moment (6.06.2022, 9:45) prognoza nie obejmuje jedynie województw zachodniopomorskiego, pomorskiego i lubuskiego. 

- W środę i czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, w trakcie których ponownie może wystąpić grad i intensywne opady deszczu do 25 mm - przekazują eksperci IMGW w prognozie synoptycznej na bieżący tydzień.

Niż Maja przyniesie burze, deszcze i wichury. Kiedy to się skończy? Prognoza pogody

Zdaniem ekspertów IMGW, jeszcze w piątek przelotne opady deszczu wystąpią na północy i południowym wschodzie kraju. Na Mazurach i Rzeszowszczyźnie możliwe burze. Na pozostałym obszarze powinno być dość pogodnie. Później nastąpi przełom, ale niestety jedynie chwilowy.

- W sobotę przelotny deszcz na Pomorzu i na krańcach zachodnich. Na pozostałym obszarze dość pogodnie. Bardzo ciepło. Temperatura od 25°C do 30°C, chłodnej na północy kraju i lokalnie w górach: od 18°C do 24°C. W niedzielę ponownie pochmurzy się niemal w całym kraju, wystąpią przelotne opady deszczu i miejscami burze. Bez opadów i stosunkowo pogodnie jedynie na Pomorzu Zachodnim - podsumowują prognozę tygodniową synoptycy IMGW. 

Pamiętajcie, aby w czasie burzy zachowywać szczególną ostrożność. Należy do minimum ograniczyć korzystanie z urządzeń elektronicznych i nie parkować samochodów pod drzewami. Jeżeli będą występować utrudnienia związane z pogodą, to niezwłocznie poinformujemy o tym na portalu pogoda.se.pl. Warto też śledzić radary burzowe i ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W naszym serwisie codziennie aktualizujemy prognoze codzienną.

Burza śnieżna i grzmoty na Podkarpaciu