Pogodowy armagedon w Polsce. Kiedy burze odpuszczą? Złowieszcze prognozy ekspertów

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Pogodowy armagedon w Polsce. Kiedy burze odpuszczą? Złowieszcze prognozy ekspertów

Pogodowy armagedon w Polsce. Kiedy burze odpuszczą? Złowieszcze prognozy ekspertów

2022-06-07 9:06

Burze w Polsce to ostatnimi czasy niezwykle popularne zjawisko. Prognoza tygodniowa zaprezentowana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie poprawia nam nastroju. Burzowe klimaty, ulewne deszcze i grad nie zamierzają odpuszczać. Czy na horyzoncie w ogóle widać pogodowy przełom? Sprawdzamy na pogoda.se.pl.

Ostatnimi czasy prognoza pogody dla Polski to przede wszystkim ostrzeżenia burzowe. We wtorek (7.06.2022) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega przed falą niszczycielskich burz, która przetoczy się przez nasz kraj. Na naszym portalu sprawdzamy, kiedy będziemy mogli liczyć na pogodowy oddech. Bo chociaż jest bardzo ciepło, to wyładowania atmosferyczne i rzęsiste opady nie zachęcają do spacerów. - W środę i czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, w trakcie których ponownie może wystąpić grad i intensywne opady deszczu do 25 mm. W środę na Pomorzu Zachodnim i w Wielkopolsce raczej bez opadów. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h - podają eksperci IMGW. Dalszy ciąg prognozy na bieżący tydzień znajdziecie pod quizem o tematyce meteo.

Zobacz też: Bezwzględne żywioły zaatakowały Rosję! Olbrzymie straty [WIDEO]

Quiz. Możesz zostać pogodynką? Nie każdy przeczyta te mapy pogody

Pytanie 1 z 10
Gdzie spodziewane są opady deszczu?
Quiz o pogodzie [1]

Prognoza pogody 10-12.06.2022. Burze nie odpuszczą do końca tygodnia?

Pod koniec tygodnia nastąpi regionalizacja zagrożeń pogodowych. - W piątek przelotne opady deszczu tylko na północy i południowym wschodzie kraju. Na Mazurach i Rzeszowszczyźnie możliwe burze - przekazują synoptycy IMGW. Z kolei 11 czerwca możliwe są... upały! Sobota może być jedynym dniem tygodnia bez burzowych akcentów. Niestety będzie to zaledwie chwila wytchnienia.

- W sobotę przelotny deszcz na Pomorzu i na krańcach zachodnich. Na pozostałym obszarze dość pogodnie. Bardzo ciepło. Temperatura od 25°C do 30°C, chłodnej na północy kraju i lokalnie w górach: od 18°C do 24°C. W niedzielę ponownie pochmurzy się niemal w całym kraju, wystąpią przelotne opady deszczu i miejscami burze. Bez opadów i stosunkowo pogodnie jedynie na Pomorzu Zachodnim. Nadal na przeważającym obszarze bardzo ciepło, temperatura od 23°C do 28°C, na południu do 30°C, na północy około 21°C - podają synoptycy IMGW w prognozie na resztę tygodnia.

W najbliższym czasie zalecamy regularne odświeżanie komunikatów i ostrzeżeń IMGW. Nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała się szybko unormować. Jeśli na horyzoncie pojawi się wyraźna poprawa pogody, to rzecz jasna poinformujemy o tym na portalu pogoda.se.pl. Na razie wiemy, że 13 czerwca jest szansa na afrykański upał (ponad 30 stopni Celsjusza). 

Sonda
Czy boicie się odgłosów burzy?
Burza śnieżna w Krakowie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany