Burza z deszczem w Polsce - zdjęcie poglądowe

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Nawet 25 mm deszczu, wichury do 75 km/h i jeszcze to! Prognoza IMGW zwiastuje burzliwy wtorek [Pogoda 7.06.2022]

Nawet 25 mm deszczu, wichury do 75 km/h i jeszcze to! Prognoza IMGW zwiastuje burzliwy wtorek [Pogoda 7.06.2022]

2022-06-07 7:24

Prognoza pogody na wtorek (7 czerwca) przekazana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zwiastuje burzliwe godziny. Pogoda nie pozwala nam odetchnąć. Sporo deszczu, porywisty wiatr, mgły, burze i... wysokie temperatury. Taki klimat zdominuje najbliższy czas. Sprawdzamy, gdzie 7.06.2022 będzie najgorzej. Analiza pogody na dziś w poniższym materiale.

Pogoda na dziś (wtorek, 7.06.2022) nie spodoba się wszystkim tym, którzy chcieliby oddechu od burzowych klimatów. Przed nami kolejny dzień pełen niebezpiecznych warunków meteo. Prognoza IMGW na najbliższe godziny nie zostawia większych złudzeń. Gdzie będzie najgorzej? - W dzień na krańcach południowo-wschodnich słonecznie i bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 20 mm do 25 mm - czytamy w serwisie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Niewykluczone są ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem. IMGW prognozuje je m.in. na Warmii i Mazurach, Podlasiu, Mazowszu, Dolnym Śląsku, w Świętokrzyskiem, Wielkopolsce i w Małopolsce. Aktualizacje w tym temacie będziemy monitorować na bieżąco.

Czytaj też: Bezwzględne żywioły zaatakowały Rosję! Olbrzymie straty [WIDEO]

Prognoza pogody 7.06.2022. Jaka będzie temperatura we wtorek, 7 czerwca?

Jeśli są jakieś pozytywne wieści dotyczące pogody na wtorek (7.06.2022) to dotyczą one z pewnością temperatur. Zadowoleni będą wszyscy ci, którzy chcą lata z prawdziwego zdarzenia. W wielu regionach słupki rtęci pokażą więcej niż 20 stopni Celsjusza.

- Temperatura maksymalna od 22°C do 27°C, lokalnie na południu do 28°C. W rejonach podgórskich Sudetów, na wybrzeżu i miejscami na Pomorzu temperatura od 19°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 75 km/h - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW na wtorek.

Pogoda na dziś 7.06.2022. Noc z wtorku na środę

Ta noc nie będzie spokojna. Prognoza IMGW na przełom 7 i 8 czerwca również nie wygląda dobrze. - W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i na północnym zachodzie z rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 20 mm do 30 mm. Na wybrzeżu i Pomorzu gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 12°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h - czytamy w serwisie Instytutu. Zalecamy szczególną ostrożność!

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Gwałtowna burza pod Sycowem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany