Stopniowa poprawa pogody, ale tutaj przydadzą się parasole! [Prognoza IMGW na 9.11.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Stopniowa poprawa pogody, ale tutaj przydadzą się parasole! [Prognoza IMGW na 9.11.2022]

Taki będzie środek tygodnia

Stopniowa poprawa pogody, ale tutaj przydadzą się parasole! [Prognoza IMGW na 9.11.2022]

2022-11-09 6:14

Pogoda na środę (9 listopada) dla Polski, przekazana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wygląda nieco lepiej od tej, która była z nami na samym początku tygodnia. Synoptycy zwracają uwagę na region, w którym możliwe są opady deszczu. Sprawdźcie najnowszą prognozę IMGW na najbliższe godziny.

We wtorek (8 listopada) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że zachodnia i północna Europa jest pod wpływem rozległego niżu z ośrodkiem w rejonie Wysp Owczych, a wschodnia i południowa część kontynentu w zasięgu wyżu. Polska jest na skraju tego wyżu z centrum nad Bałkanami, tylko na krańcach północnych zaznacza się wpływ zatoki i ciepłego frontu atmosferycznego. Jesteśmy w ciepłym powietrzu polarnym morskim. Odczujemy to również w środę, kiedy to nastąpi delikatna, ale jednak poprawa pogody.

Jaka będzie pogoda w środę, 9 listopada?

Z prognozy IMGW, opublikowanej na stronie Instytutu dowiadujemy się, że w środę (9 listopada) na południowym wschodzie zachmurzenie będzie małe, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże. - Miejscami na północy i północnym zachodzie słabe opady deszczu. Rano miejscami we wschodniej połowie kraju oraz w kotlinach górskich mgły ograniczające widzialność do 300 metrów - przestrzegają synoptycy. - Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 60 km/h - dodają eksperci.

Prognoza na środę. Temperatura 9.11.2022

Na najprzyjemniejsze temperatury mogą liczyć mieszkańcy zachodniej Polski, gdzie słupki rtęci wskażą nawet 16 stopni Celsjusza. Wyraźnie chłodniej będzie na północnym wschodzie (temperatura maksymalna na poziomie 10°C). W centrum kraju ok. 15 stopni, więc wartości typowe dla początku jesieni. Jak na 9 listopada, naprawdę nie ma co narzekać. Porywisty wiatr może gdzieniegdzie obniżyć temperaturę odczuwalną. 

Prognoza IMGW na noc ze środy na czwartek 9/10 listopada 2022 r.

W nocy z 9 na 10 listopada (środa/czwartek) na południowym wschodzie zachmurzenie będzie małe, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami. Z północnego zachodu ku centrum przemieszczać się będzie strefa opadów deszczu. Początkowo na wschodzie lokalnie możliwe mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 2°C, 3°C na południowym wschodzie i częściowo wschodzie, około 6°C w centrum do 9°C na zachodzie i 11°C nad morzem; chłodniej tylko w kotlinach karpackich, około 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i nad morzem okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 70 km/h. W kolejnych dniach będziemy aktualizować m.in. prognozę na długi weekend.

Sonda
Czy masz swojego ulubionego prezentera pogody?
Pierwsza w październiku burza w Lesznie
Nasi Partnerzy polecają