Ponura i deszczowa pogoda, ale wkrótce nadejdzie przełom! Eksperci podają datę

i

Autor: CC Pexels.com - Konevi Ponura i deszczowa pogoda, ale wkrótce nadejdzie przełom! Eksperci podają datę

IMGW widzi poprawę

Ponura i deszczowa pogoda, ale wkrótce nadejdzie przełom! Eksperci podają datę

2022-11-08 7:06

Najnowsza prognoza pogody IMGW dla Polski przygotowuje nas na deszczowe i ponure oblicze jesieni, ale synoptycy mają również dobre wieści.

Eksperci IMGW przygotowali prognozę synoptyczną na 45 tydzień roku (7-13 listopada 2022 r.). Jego początek przyniósł gęste mgły, a gdzieniegdzie również opady deszczu. 8 listopada parasole mogą się przydać na północy kraju, a dzień później zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, tylko na południowym wschodzie pogodniej. Na północnym zachodzie występować będą opady deszczu. - W czwartek przez Polskę przemieszczać się będzie z zachodu na wschód strefa chłodnego frontu atmosferycznego, która przyniesie wzrost zachmurzenia oraz opady deszczu. Na północy prognozowany jest porywisty wiatr - alarmują synoptycy. Na szczęście bliżej weekendu pogoda się poprawi.

Prognoza IMGW na 11-13 listopada 2022 r. Weekend przyniesie przełom!

Choć w Święto Niepodległości na termometrach zobaczymy maksymalnie 12 stopni, to reszta prognozy na piątek (11 listopada 2022 r.) wygląda optymistycznie. Synoptycy IMGW zdradzają, że możemy oczekiwać konkretnych zmian.

- Piątek przyniesie poprawę pogody. Strefa frontowa zaznaczać się będzie początkowo tylko na wschodzie Polski, gdzie zachmurzenie będzie jeszcze duże i miejscami występować będą opady deszczu. Na pozostałym obszarze zrobi się pogodnie - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW. Jeszcze lepiej prezentuje się reszta długiego weekendu. Pogoda wreszcie zachęci nas do dłuższych spacerów.

- Sobota i niedziela będą pogodne. Okresami więcej chmur będzie jedynie na północy Polski. Tam też lokalnie nocami może być mglisto. Będzie to okres kiedy osłabnie też prędkość wiatru, więc przebywając w słońcu odczuwalnie będzie jeszcze cieplej - podsumowują eksperci IMGW.

Sonda
Wierzysz prognozom pogody?
Mimo złej pogody turyści ciągle odwiedzają Bieszczady