Ponura i deszczowa pogoda, ale wkrótce nadejdzie przełom! Eksperci podają datę

i

Autor: CC Pexels.com - Konevi Ponura i deszczowa pogoda, ale wkrótce nadejdzie przełom! Eksperci podają datę

IMGW widzi poprawę

Ponura i deszczowa pogoda, ale wkrótce nadejdzie przełom! Eksperci podają datę

2022-11-08 7:06

Najnowsza prognoza pogody IMGW dla Polski przygotowuje nas na deszczowe i ponure oblicze jesieni, ale synoptycy mają również dobre wieści.

Eksperci IMGW przygotowali prognozę synoptyczną na 45 tydzień roku (7-13 listopada 2022 r.). Jego początek przyniósł gęste mgły, a gdzieniegdzie również opady deszczu. 8 listopada parasole mogą się przydać na północy kraju, a dzień później zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, tylko na południowym wschodzie pogodniej. Na północnym zachodzie występować będą opady deszczu. - W czwartek przez Polskę przemieszczać się będzie z zachodu na wschód strefa chłodnego frontu atmosferycznego, która przyniesie wzrost zachmurzenia oraz opady deszczu. Na północy prognozowany jest porywisty wiatr - alarmują synoptycy. Na szczęście bliżej weekendu pogoda się poprawi.

Prognoza IMGW na 11-13 listopada 2022 r. Weekend przyniesie przełom!

Choć w Święto Niepodległości na termometrach zobaczymy maksymalnie 12 stopni, to reszta prognozy na piątek (11 listopada 2022 r.) wygląda optymistycznie. Synoptycy IMGW zdradzają, że możemy oczekiwać konkretnych zmian.

- Piątek przyniesie poprawę pogody. Strefa frontowa zaznaczać się będzie początkowo tylko na wschodzie Polski, gdzie zachmurzenie będzie jeszcze duże i miejscami występować będą opady deszczu. Na pozostałym obszarze zrobi się pogodnie - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW. Jeszcze lepiej prezentuje się reszta długiego weekendu. Pogoda wreszcie zachęci nas do dłuższych spacerów.

- Sobota i niedziela będą pogodne. Okresami więcej chmur będzie jedynie na północy Polski. Tam też lokalnie nocami może być mglisto. Będzie to okres kiedy osłabnie też prędkość wiatru, więc przebywając w słońcu odczuwalnie będzie jeszcze cieplej - podsumowują eksperci IMGW.

Sonda
Wierzysz prognozom pogody?
Mimo złej pogody turyści ciągle odwiedzają Bieszczady
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają