Opady deszczu, a w górach nawet wichury do 70 km/h! Taki będzie wtorek [Prognoza IMGW na 8.11.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Opady deszczu, a w górach nawet wichury do 70 km/h! Taki będzie wtorek [Prognoza IMGW na 8.11.2022]

Jesień w pełni

Opady deszczu, a w górach wichury do 70 km/h! Taki będzie wtorek [Prognoza IMGW na 8.11.2022]

2022-11-08 6:03

Pogoda na wtorek (8 listopada 2022 r.) dla Polski, przekazana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przypomina nam, że jesień zdążyła się rozgościć w naszym kraju. Możliwe są opady deszczu, a w górach powieje silny wiatr. Sprawdzamy, gdzie 7.11.2022 będzie najgorzej. Oto najnowsza prognoza IMGW na najbliższe godziny.

W poniedziałek (7 listopada 2022 r.) IMGW poinformował, że Europa południowa oraz częściowo wschodnia jest w zasięgu wyżów. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska znajduje się na skraju rozległego układu niżowego z rejonu Wielkiej Brytanii, stopniowo z zachodu na wschód Polski przemieszcza się strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływa do nas nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie. Wiemy już, jak to wpłynie na pogodę, która zostanie z nami w najbliższych godzinach.

Jaka będzie pogoda we wtorek, 8 listopada?

Warunki atmosferyczne przypomną nam, że jesień wyraźnie zaznacza swoją aktywność. Prognoza jest typowo listopadowa, choć będzie nieco cieplej niż na samym początku tygodnia. Gdzieniegdzie silniejsze podmuchy wiatru mogą negatywnie wpłynąć na temperaturę odczuwalną.

- W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na krańcach północnych i miejscami w Karpatach duże. Na północy słabe opady deszczu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i w porywach do 55 km/h, południowy i południowo-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 70 km/h i stopniowo słabnące - podaje IMGW w prognozie na wtorek.

Prognoza pogody. Jaka będzie temperatura 8.11.2022?

Jak już sygnalizowaliśmy wyżej, temperatury poprawią się względem samego początku tygodnia, choć nie będzie to gigantyczny przełom. Marzących o konkretnym ociepleniu musimy niestety rozczarować. - Temperatura maksymalna od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, do 16°C na Dolnym Śląsku; w rejonach podgórskich Karpat około 8°C - przekazuje IMGW.

Prognoza IMGW na noc z wtorku na środę, 8/9 listopada

Synoptycy IMGW przewidują, że w nocy zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko na wybrzeżu i Pomorzu oraz miejscami w Karpatach duże; na północnym zachodzie pojawi się słaby deszcz. Lokalnie na wschodzie mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów, a w dolinach karpackich do 200 metrów. Temperatura minimalna od 2°C w Małopolsce, na Kielecczyźnie i Podkarpaciu, około 6°C w centrum, do 11°C miejscami na wybrzeżu, chłodniej gdzieniegdzie w dolinach karpackich około 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu, Pomorzu i w rejonach podgórskich Karpat porywisty, południowo-zachodni i południowy. W Karpatach porywy wiatru do 70 km/h.

Sonda
Pogoda długoterminowa - czy wierzysz w jej skuteczność?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają