Pogoda na poniedziałek, 7 listopada. Jesień szykuje niespodzianki. Prognoza IMGW

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Pogoda na poniedziałek, 7 listopada. Jesień szykuje niespodzianki. Prognoza IMGW

Bedzie się działo

Porywy wiatru do 60 km/h, deszcz i jeszcze to! Taki będzie początek tygodnia [Prognoza IMGW na 7.11.2022]

2022-11-07 6:53

Pogoda na poniedziałek (7 listopada 2022 r.) dla Polski, przekazana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przygotowuje nas na typowo jesienna początek tygodnia. Niektóre regiony muszą być przygotowane na silniejsze podmuchy wiatru, a gdzieniegdzie przydadzą się parasole. Najnowszą prognozę pogody analizujemy poniżej.

W niedzielę (6 listopad 2022 r.) IMGW poinformował, że na początku tygodnia Europa południowa oraz częściowo wschodnia będzie w zasięgu wyżów. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie znajdować się na skraju rozległego układu niżowego z rejonu Wielkiej Brytanii. W ciągu dnia stopniowo z zachodu na wschód Polski przemieszczać się będzie strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływać będzie nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie. Co to oznacza w kontekście najbliższych godzin? Dominować będzie typowo jesienny klimat. 

Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 7 listopada?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie powoli rosło. A co z innymi regionami naszego kraju?

- W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami na północy, wschodzie i południu słabe opady deszczu. Rano lokalnie mgła, ograniczająca widzialność do 200 m. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni. W Tatrach i Beskidach porywy wiatru do 60 km/h - podaje IMGW.

Mieszkańcom północnej Polski radzimy regularne odświeżanie komunikatów meteorologów. Na szczęście silny wiatr nie powinien przynieść ogromnych utrudnień komunikacyjnych. 

Prognoza pogody. Temperatura 7.11.2022

Bardzo zimny/chłodny poranek, a później wartości typowe dla listopada - tak w skrócie można podsumować prognozę, dotyczącą temperatur, które będą z nami 7 listopada. 

- Temperatura maksymalna od 7 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 13 st. C na zachodzie i południu - podaje IMGW w prognozie na poniedziałek.

Prognoza IMGW na noc z poniedziałku na wtorek 7-8 listopada 

Synoptycy IMGW przewidują, że w nocy będzie pogodnie, jedynie w północnej połowie kraju okresami zachmurzenie duże. Na krańcach północnych miejscami słabe opady deszczu. Lokalnie w dolinach górskich mgła, ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 2°C na południu, około 5°C w centrum, do 10°C nad morzem; w obszarach podgórskich od 0°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni.

Prognozy będziemy regularnie aktualizować w pogodowym serwisie "Super Expressu". 

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Mimo złej pogody turyści ciągle odwiedzają Bieszczady
Nasi Partnerzy polecają