Prognoza pogody na 11 listopada. Taki będzie długi weekend w Polsce. Fatalne wieści!

i

Autor: TekstOke/cc0/Pixabay.com Jak będzie wyglądała pogoda 11 listopada i w długi weekend w Polsce? Do naszego kraju ma dotrzeć tzw. wyż zgniły

"zgniły wyż"

Prognoza pogody na 11 listopada. Taki będzie długi weekend w Polsce. Nadciąga "zgniły wyż"

2022-11-07 10:56

Jak będzie wyglądała pogoda 11 listopada i w długi weekend w Polsce? Prognozy nie są niestety optymistyczne, i to mimo tego że do naszego kraju zbliża się wyż. Dlaczego? Stanie się tak, ponieważ będzie to tzw. zgniły wyż, któremu towarzyszą: zachmurzenie, mgły, opady mżawki, a nawet smog. Na 11 listopada i długi weekend można się również dużego skoku ciśnienia.

Prognoza pogody na 11 listopada. Długi weekend w Polsce pod hasłem wyżu zgniłego

Tzw. zgniły wyż ma nawiedzić Polskę 11 listopada i w czasie długiego weekendu - informuje TwojaPogoda.pl. Jak sama nazwa wskazuje, to oznacza niezbyt sprzyjające prognozy, które dotyczą całego okresu od Święta Niepodległości do 13 listopada włącznie. Termin "zgniły wyż" oznacza, że do naszego kraju dotrze nie słońce, a zachmurzenie, mgły - i to gęste, bo ograniczające widoczność do 100-200 m - opady mżawki i smog. To nie wszystko, bo tej pogodzie ma towarzyszyć nagły skok ciśnienia, które może przekroczyć 1040 hPa. Słońce może się pojawić, ale tylko lokalnie, do tego na ograniczonym terytorium. Pojawią się tam przejaśnienia i rozpogodzenia, również bezchmurne niebo. Na dużo słońca mogą ponadto liczyć mieszkańcy wyżej położonych terenów, a to dzięki zjawisku inwersji termicznej, czyli wzrostowi temperatury wraz z wysokością. W czasie 11 listopada i długiego weekendu będzie tam cieplej niż na niżej położonych obszarach.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Rysio chory przez kołtuny
Nasi Partnerzy polecają