Kiedy spadnie pierwszy śnieg w Polsce? Ekspertka przedstawia wymowną prognozę

i

Autor: spaceball303/cc0/Pixabay.com Wielu z nas zadaje sobie pytanie, kiedy spadnie pierwszy śnieg w Polsce, ale zima 2022 ma się rozpocząć najwcześniej pod koniec listopada

Kiedy rozpocznie się zima 2022?

Kiedy spadnie pierwszy śnieg w Polsce? Ekspertka przedstawia wymowną prognozę

2022-11-08 11:04

Wielu z nas zadaje sobie pytanie, kiedy spadnie pierwszy śnieg w Polsce i jest kolejna odpowiedź. Wszystko zależy od tego, kiedy do naszego kraju dotrze wir niżowy, który ma się niedługo rozwinąć nad północnym Atlantykiem. Według prognoz pogody zima 2022 rozpocznie się najpierw w północnej Francji i północno-zachodnich Niemczech, po czym śnieg dotrze do Polski.

Kiedy spadnie pierwszy śnieg w Polsce? Jest prognoza pogody na zimę 2022

Pierwsze opady śniegu w Polsce są symbolicznym znakiem, że rozpoczyna się kolejna pora roku. Jak informuje tvnmeteo.pl, zima 2022 może się, zgodnie z prognozami pogody, rozpocząć najwcześniej pod koniec listopada. Dlaczego? Synoptyk Arleta Unton-Pyziołek wyjaśnia, że do 20 listopada do naszego kraju będą napływać głównie ciepłe masy powietrza, choć chłodno, a nawet zimno zrobi się 11, 12 oraz 15 i 16 listopada, gdy do wschodu Polski dotrze powietrze z Rosji. W tym okresie można się spodziewać ujemnych temperatur nocą, sięgających nawet minus 5 stopni Celsjusza i jeszcze niższych przy gruncie. Nagły odpływ ciepła nie zagrozi opadami śniegu, które mogą się pojawić dopiero w dalszej części miesiąca.

Śnieg pod koniec listopada 2022? W Tatrach będzie najwcześniej?

Jak informuje tvnmeteo.pl, po 20 listopada nad północnym Atlantykiem ma powstać wir niżowy, które może mieć duży wpływ na pogodę w Europie, w tym w Polsce. Nad Stary Kontynent napłynie jednak najpierw ciepłe powietrze z południa, które po 2-4 dniach zastąpi chłód prostu z oceanu, przynosząc mokry śnieg i deszcz ze śniegiem. Ok. 23 listopada opady mają dotrzeć do północnej Francji i północno-zachodnich Niemiec, a po kilku dniach można się ich spodziewać w Polsce - czy to będzie jeszcze pod koniec listopada, czy już na początku grudnia? Niezależnie od tego śnieg ma się najpierw pojawić w Tatrach, a dopiero później na nizinnym obszarze naszego kraju.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Sonda
Czy lubisz śnieg i niskie temperatury w czasie zimy?
Ludzie robią kawę na świeczkach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany