Pogoda, prognoza podogy

i

Autor: pixabay.com Pogoda. Prognoza pogody.Koniec 2021 roku

Spektakularna zmiana w pogodzie. Termometry oszaleją! Prognozy nie pozostawiają wątpliwości

2021-12-26 20:23

Pogoda w najbliższych dniach zaskoczy wszystkich! Jeszcze w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia termometry w ciągu dnia wskazywały na ujemne temperatury. Ale od poniedziałku (27 grudnia) nadejdzie zmiana w pogodzie. Prognozy na najbliższe dni pokazują jasno, że przed nami wyjątkowo ciepła końcówka roku! Takiej pogody przed Sylwestrem nikt się nie spodziewa.

Pogoda pod koniec grudnia tego roku z pewnością zaskoczy wszystkich. Ostatnie dni były bardzo mroźne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydawał alerty I stopnia w związku z mrozami w wielu rejonach Polski. Dotyczyły one przede wszystkim pór nocnych, kiedy temperatura spadała nawet do poziomu -20 stopni Celsjusza. Ostrzeżenia o silnym mrozie pojawiły się w kontekście nocy z 26 na 27 grudnia w pasie od Pomorza Zachodniego, przez Wielkopolskę, Kujawy, Mazowsze, Lubelszczyznę, woj. łódzkie, świętokrzyskie, małopolskie, śląskie i podkarpackie. Lokalnie znów słupki rtęci mogą spaść nawet do - 20 stopni Celsjusza. To najprawdopodobniej ostatnia noc z takimi mrozami.

Pogoda na ostatnie dni 2021 roku. Spektakularne ocieplenie

Już w poniedziałek (27 grudnia) pogoda ma się zacząć stopniowo zmieniać. Nadchodzi ocieplenie. Według prognozy przygotowanej dla PAP przez Jakuba Gawrona, synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, od poniedziałku do Polski zacznie napływać cieplejsze powietrze z zachodu. - Jutro zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Lokalnie na południu i zachodzie może wzrosnąć do dużego i tam też możliwe są opady śniegu. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od minus 5 stopni Celsjusza w centrum i na wschodzie kraju do zera na południowym zachodzie. W kotlinach sudeckich możliwe są już temperatury dodatnie. Wiał będzie wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny i porywisty - powiedział Gawron. Kolejne dni będą coraz ciekawsze w pogodzie. Już we wtorek w zachodnich województwach temperatura ma podskoczyć powyżej zera. Reszta kraju nadal będzie skuta lodem. W środę na Dolnym Śląsku i w Małopolsce będzie nawet pięć stopni Celsjusza. Kolejne dni będą jeszcze cieplejsze! Zarówno 30, jak i 31 grudnia termometry mogą wskazać nawet 10, a lokalnie - 11 stopni. Dodatnim temperaturom będż jednak towarzyszyły opady deszczu. Podobnej aury można się spodziewać także na początku Nowego Roku 2022.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Potężna wichura we Wrocławiu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany