IMGW wydało ostrzeżenia dla całego kraju

i

Autor: Grzegorz Kluczyński IMGW wydało ostrzeżenia dla całego kraju

Pogodowy armagedon! Żółte alerty IMGW w całej Polsce. To będzie bardzo ciężka noc

2021-12-24 17:23

Wigilijna noc może upłynąć pod znakiem pogodowego armagedonu. W całej Polsce obowiązują żółte alerty pogodowe. Synoptycy ostrzegają przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi i silnym wiatrem. Na drogach wielu regionów może zrobić się bardzo ślisko!

Ostrzeżenie pierwszego stopnia, czyli tzw. "żółte alerty" obowiązują niemal we wszystkich powiatach na terenie całego kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed oblodzeniem, zawiejami i zamieciami śnieżnymi oraz intensywnymi opadami śniegu i marznącego deszczu

IMGW prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza obniży się do około minus 5 stopni Celsjusza. W nocy, przy gruncie słupki rtęci mogą wskazać nawet do minus 8 stopni.

Czytaj też: Żółty alert w Zachodniopomorskiem. Zrobi się ślisko i sypnie śniegiem!

Ujemna temperatura powietrza może utrzymać się w wielu częściach kraju przez kilka najbliższych dni, do godzin porannych we wtorek, a w niektórych częściach kraju nawet do środy.

Na północy i północnym wschodzie Polski synoptycy ostrzegają przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi, spowodowanymi opadami śniegu oraz wiatrem o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, a w porywach nawet do 65 km/h. Wiatr będzie wiał z północy i północnego zachodu.

Na Pomorzu Zachodnim obowiązują ostrzeżenia przed zawiejami i zamieciami oraz oblodzeniem.

Na południu kraju, prognozowane są słabe opady marznącego deszczu oraz mżawki powodujące gołoledź. Alerty pierwszego stopnia, ze względu na opady marznącego deszczu, obowiązują na południu Dolnego Śląska i Opolszczyzny oraz na Śląsku i w Małopolsce oraz w województwie świętokrzyskim. Na tym obszarze rano drogi i chodniki mogą być śliskie.

Czytaj też: Pogodowe REKORDY. Te pomiary szokowały meteorologów! Was też zadziwią!

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Niespodziewany atak zimy w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany