Samochód pod śniegiem

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Śnieżyce i wichury do 80 km/h to nie wszystko! Eksperci IMGW alarmują [Prognoza pogody 26.01.2022]

Śnieżyce i wichury do 80 km/h i jeszcze to! IMGW alarmuje [Prognoza pogody 26.01.2022]

2022-01-26 0:01

Prognoza pogody na środę, 26 stycznia. Synoptycy z IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) przekazują, że w najbliższych godzinach w Polsce powinniśmy być przygotowani na opady deszczu ze śniegiem, lokalnie także śniegu. Na dodatek zaatakują wichury, nie tylko w górach. Sprawdzamy, gdzie w dniu 26.01.2022 będzie najgorzej. Najnowsza prognoza pogody IMGW na dziď. Sprawdź przewidywania ekspertów.

Pogoda na środę, 26 stycznia. Śnieg, mgły i wichury do 80 km/h

Prognoza pogody IMGW na środę (26 stycznia) powoduje, że znów zastanawiamy się, czy warunki atmosferyczne nie wpłyną negatywnie na nasze plany. Opady deszczu, deszczu ze śniegiem, ograniczona widoczność i wiele więcej! To wszystko czeka nas w najbliższych godzinach. IMGW poinformował, że Polska znajdzie się w strefie ciepłego frontu atmosferycznego, z zachodu napływać będzie powietrze polarne morskie ciepłe. Ma to niewątpliwie swoje plusy, ale jest ich zdecydowanie mniej niż powodów do niepokoju. - Zachmurzenie będzie przeważnie duże. Początkowo lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, miejscami, głównie na krańcach wschodnich i w górach, śniegu. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej w Karpatach o około 10 cm - podaje Instytut w swojej prognozie na środę (26.01.2022).

Zobacz też: Jaka będzie wiosna w Polsce? Ta prognoza pogody wielu ucieszy!

Pogoda na środę 26.01.2022. Jaka będzie temperatura? Wichury do 80 km/h

W temacie temperatur, które w ciągu dnia będą nam towarzyszyć, mamy zdecydowanie lepsze wieści niż na samym początku bieżącego tygodnia. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej w Karpatach o około 10 cm. Temperatura maksymalna od -1 stopnia na obszarach podgórskich Karpat i 0 stopni na wschodzie, około 2 stopni w centrum, do 5 stopni Celsjusza na zachodzie i nad morzem. Uwagę zwracamy jednak przede wszystkim na silny wiatr.

- Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich. W Sudetach porywy wiatru do 80 km/h. W górach wiatr powodować może lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne - podaje IMGW.

Pogoda na dziś, 26 stycznia. Noc ze środy na czwartek 26/27.01.2022

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że w nocy ze środy na czwartek zachmurzenie powinno być duże. Na wschodzie kraju opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na zachodzie głównie deszczu, a początkowo gdzieniegdzie także deszczu ze śniegiem i w Sudetach śniegu. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o około 7 cm w Karpatach. Temperatura minimalna od -1°C, 0°C na wschodzie do 3°C na zachodzie.

- Na obszarach podgórskich od -4°C do -1°C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Na wybrzeżu i w Karpatach porywy wiatru do 65 km/h, a w Sudetach do 90 km/h. W górach lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne - czytamy w prognozie IMGW.

Sonda
Czy wichura dokonała w twoim regionie zniszczeń?
Potężna wichura we Wrocławiu