Śnieżyce i nawet -2 stopnie na termometrach. Z taką pogodą trudno o optymizm [Prognoza IMGW na 22.04.2024]

i

Autor: CC Pexels.com / Licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Śnieżyce i nawet -2 stopnie na termometrach / Zdjęcie ilustracyjne prognozy pogody

Najnowsza prognoza

Pogoda na dziś: Śnieżyce i nawet -2 stopnie na termometrach. Z taką pogodą trudno o optymizm [Prognoza IMGW na 22.04.2024]

2024-04-22 8:14

Pogoda na poniedziałek (22 kwietnia 2024) dla Polski, jaką przygotowali eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie napawa optymizmem. Synoptycy zapowiadają opady deszczu ze śniegiem, śniegu i niskie temperatury. To nie wszystko! Z prognozy IMGW na poniedziałek, 22.04.2024 dowiadujemy się, gdzie będzie najgorzej.

Nie na taką pogodę w drugiej połowie kwietnia liczyli Polacy. Wyraźne ochłodzenie, sporo deszczu i tęsknota za warunkami, które były z nami na początku miesiąca - tak w skrócie można opisać klimat, który dominuje w ostatnich dniach. Tymczasem prognozy na poniedziałek (22.04.2024) i początek tygodnia są... równie niekorzystne. Już w nocy z niedzieli na poniedziałek, zachmurzenie będzie duże, za wyjątkiem zachodnich rejonów kraju. Synoptycy z IMGW przewidują, że miejscami pojawią się opady deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie na północy, w rejonach podgórskich i w górach także opady śniegu. Na zachodzie i północnym zachodzie termometry pokażą -2 stopnie Celsjusza. Delikatny plus jedynie w okolicach Rzeszowa. Kierowcom życie będą utrudniać oblodzone drogi, a pieszym chodniki. Jeżeli macie taką możliwość, lepiej zostać w domu. A co nas czeka w ciągu dnia?

Potężny atak zimy. Tutaj będzie najgorzej. Nawet 20 stopni mrozu

Pogoda na dziś. Prognoza IMGW na poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Początek tygodnia przyniesie konkretne zachmurzenie, choć możemy liczyć na większe przejaśnienia. Niestety, ponownie przydadzą się parasole, zwłaszcza na północy i w centrum kraju. Deszczu nie powinno być na Podkarpaciu, Śląsku, Opolszczyźnie, Dolnym Śląsku i w Świętokrzyskiem. Pozostali powinni zabrać ze sobą kurtki.

- Miejscami pojawią się opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na północy, w obszarach podgórskich i w górach także opady śniegu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny - podaje IMGW w prognozie na poniedziałek, 22 kwietnia. Uwaga kierowcy - na obszarach z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem drogi mogą być śliskie, a droga hamowania dłuższa. Warto wziąć to pod uwagę.

Na początku tygodnia nie będzie większych szans na dwucyfrowe temperatury. Maksymalna osiągnie poziom od 5 stopni Celsjusza do 9°C; chłodniej nad morzem i w obszarach podgórskich od 3°C, 4°C. Na konkretne ocieplenie przyjdzie nam poczekać do przyszłego weekendu, ale o tym będziemy jeszcze informować w naszym serwisie. Tymczasem proponujemy rozgrzewający quiz o tematyce pogodowej.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?