Śnieżyce atakują Polskę, będzie wiało do 60 km/h! W nocy czeka nas jeszcze to [Prognoza IMGW na 8.12.2022]

i

Autor: kerttu /pixabay.com Śnieżyce atakują Polskę, będzie wiało do 60 km/h! W nocy czeka nas jeszcze to [Prognoza IMGW na 8.12.2022]

Śnieżyce atakują Polskę, będzie wiało do 60 km/h! W nocy czeka nas jeszcze to [Prognoza IMGW na 8.12.2022]

2022-12-08 7:04

Pogoda na czwartek (8 grudnia 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o przelotnych opadach deszczu i śniegu, w dodatku rano czekają nas burze! Wiemy, gdzie będzie najgorzej. Do tego wszystkiego eksperci mówią o wichurach nawet 60 km/h. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na czwartek, 8 grudnia 2022 przeczytasz na se.pl.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), nad Europą będzie dominował rozległy układ niżowy z ośrodkami nad Skandynawią, Zatoką Fińską oraz u zachodnich wybrzeży Płw. Iberyjskiego. Jedynie północno-zachodnie i wschodnie krańce kontynentu pozostaną w zasięgu wyżów. Polska znajdzie się w zasięgu niżu z ośrodkiem nad Zatoką Fińską. Z południowego zachodu będzie napływać chłodne powietrze polarne morskie.

 Jaka będzie pogoda w czwartek, 8 grudnia 2022?

Z informacji przekazanych przez ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wynika, że w czwartek 8 grudnia 2022  w dzień prognozowane jest  zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na wschodzie i południowym wschodzie okresami rozpogodzenia. Czekają nas nie tylko opady śniegu i deszczu, ale też burze!

- Miejscami przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na Pomorzu oraz Kujawach lokalnie przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Rano w rejonie Zalewu Wiślanego możliwe burze - przekazuje IMGW.

Prognoza IMGW na czwartek. Temperatura

W czwartek będzie chłodno, termometry wskażą stopień poniżej zera.

- Temperatura maksymalna od -1°C, 0°C na północnym wschodzie oraz w kotlinach karpackich do 3°C na zachodzie oraz nad morzem - czytamy na stronie IMGW.

IMGW informuje też o porywistym wietrze.

- Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i południowy - brzmi komunikat.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z czwartku na piątek (8.12.2022/9.12.2022)

Z prognoz IMGW wynika, że w nocy z czwartku na piątek (8.12.2022/9.12.2022) zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Na Pojezierzach Pomorskich miejscami mgły marznące ograniczające widzialność do 200 metrów. W nocy będzie mróz.

- Temperatura minimalna od -8°C, -6°C na Pojezierzach Pomorskich i -5°C na Podhalu, na pozostałym obszarze od -3°C na północy i wschodzie do 0°C, 1°C na południu. Wiatr będzie słaby, tylko na północnym wschodzie okresami porywisty, południowo-zachodni i południowy - podaje IMGW.

Śnieg w Rzeszowie
Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają