Śnieżyce atakują Polskę, będzie wiało do 60 km/h! W nocy czeka nas jeszcze to [Prognoza IMGW na 8.12.2022]

i

Autor: kerttu /pixabay.com Śnieżyce atakują Polskę, będzie wiało do 60 km/h! W nocy czeka nas jeszcze to [Prognoza IMGW na 8.12.2022]

Śnieżyce atakują Polskę, będzie wiało do 60 km/h! W nocy czeka nas jeszcze to [Prognoza IMGW na 8.12.2022]

2022-12-08 7:04

Pogoda na czwartek (8 grudnia 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o przelotnych opadach deszczu i śniegu, w dodatku rano czekają nas burze! Wiemy, gdzie będzie najgorzej. Do tego wszystkiego eksperci mówią o wichurach nawet 60 km/h. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na czwartek, 8 grudnia 2022 przeczytasz na se.pl.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), nad Europą będzie dominował rozległy układ niżowy z ośrodkami nad Skandynawią, Zatoką Fińską oraz u zachodnich wybrzeży Płw. Iberyjskiego. Jedynie północno-zachodnie i wschodnie krańce kontynentu pozostaną w zasięgu wyżów. Polska znajdzie się w zasięgu niżu z ośrodkiem nad Zatoką Fińską. Z południowego zachodu będzie napływać chłodne powietrze polarne morskie.

 Jaka będzie pogoda w czwartek, 8 grudnia 2022?

Z informacji przekazanych przez ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wynika, że w czwartek 8 grudnia 2022  w dzień prognozowane jest  zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na wschodzie i południowym wschodzie okresami rozpogodzenia. Czekają nas nie tylko opady śniegu i deszczu, ale też burze!

- Miejscami przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na Pomorzu oraz Kujawach lokalnie przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Rano w rejonie Zalewu Wiślanego możliwe burze - przekazuje IMGW.

Prognoza IMGW na czwartek. Temperatura

W czwartek będzie chłodno, termometry wskażą stopień poniżej zera.

- Temperatura maksymalna od -1°C, 0°C na północnym wschodzie oraz w kotlinach karpackich do 3°C na zachodzie oraz nad morzem - czytamy na stronie IMGW.

IMGW informuje też o porywistym wietrze.

- Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i południowy - brzmi komunikat.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z czwartku na piątek (8.12.2022/9.12.2022)

Z prognoz IMGW wynika, że w nocy z czwartku na piątek (8.12.2022/9.12.2022) zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Na Pojezierzach Pomorskich miejscami mgły marznące ograniczające widzialność do 200 metrów. W nocy będzie mróz.

- Temperatura minimalna od -8°C, -6°C na Pojezierzach Pomorskich i -5°C na Podhalu, na pozostałym obszarze od -3°C na północy i wschodzie do 0°C, 1°C na południu. Wiatr będzie słaby, tylko na północnym wschodzie okresami porywisty, południowo-zachodni i południowy - podaje IMGW.

Śnieg w Rzeszowie
Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany