Środa przyniesie burze, śnieżyce i jeszcze to! Pogoda namiesza w środku tygodnia [Prognoza IMGW na 7.12.2022]

i

Autor: Pixabay Środa przyniesie burze, śnieżyce i jeszcze to! Pogoda namiesza w środku tygodnia [Prognoza IMGW na 7.12.2022]

Alarm!

Środa przyniesie burze, śnieżyce i jeszcze to! Pogoda namiesza w środku tygodnia [Prognoza IMGW na 7.12.2022]

2022-12-07 8:05

Pogoda na środę (7 grudnia 2022 r.) dla Polski, przekazana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) to przede wszystkim ostrzeżenie przed burzami i opadami śniegu. Warunki atmosferyczne mogą przynieść poważne utrudnienia komunikacyjne. Gdzie 7.12.2022 będzie najgorzej? Najnowszą prognozę IMGW sprawdzimy na se.pl.

We wtorek (6 grudnia 2022 r.) IMGW poinformował, że od Islandii przez Wielką Brytanię po Francję, a także na wschodzie Europy rozciągają się układy wysokiego ciśnienia. Natomiast od Półwyspu Skandynawskiego przez Polskę po Morze Śródziemne i Hiszpanię pogodę kształtują niże z frontami atmosferycznymi. Polska znajdowała się w zasięgu zatoki niżowej znad północnej Skandynawii, która kieruje do nas nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie. Jak to wpłynie na pogodę w środę? Do znanych i powszechnie nielubianych opadów śniegu dołączy coś jeszcze!

Jaka będzie pogoda w środę, 7 grudnia?

Poprawa pogody? Wręcz przeciwnie, w środę (7 grudnia 2022 r.) warunki atmosferyczne solidnie dadzą nam w kość. - Zachmurzenie będzie duże, na południu z możliwością większych przejaśnień, na północnym wschodzie całkowite - podaje IMGW w prognozie na najbliższe godziny.

- Opady śniegu, miejscami deszczu ze śniegiem. Po południu na wybrzeżu możliwe burze. Prognozowana suma opadów na Pomorzu miejscami około 10 mm. Wysoko w górach oraz na Pomorzu przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, przejściowo w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 60 km/h, a w Sudetach do 80 km/h, mogą powodować zawieje i zamiecie śnieżne - prognozują synoptycy Instytutu.

Prognoza na środę. Jaka będzie temperatura 7.12.2022?

Na dwucyfrowe wartości na plusie nie mamy co liczyć, a gdzieniegdzie zaatakuje mróz. Babcia nie będzie wypuszczać wnuków bez czapki, szalika i rękawiczek. Podstawy ku temu jak najbardziej będą. - Temperatura maksymalna od -2 do 0 stopni Celsjusza w górach, w rejonach podgórskich i na północnym wschodzie, od 1 do 3 st. C na przeważającym obszarze kraju, około 4 st. C nad samym morzem - czytamy w prognozie IMGW na środę. Jeśli chodzi o duże miasta, to najcieplej powinno być we Wrocławiu, Krakowie, Kielcach, Gdańsku i Lublinie. 

Prognoza IMGW. Noc ze środy na czwartek 7/8 grudnia 2022

W nocy zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Synoptycy zapowiadają też przelotne opady śniegu. Najwięcej opadów odnotujemy na północy kraju. Na wybrzeżu możliwe burze. Wysoko w Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm, a na Pomorzu o 5 cm do 10 cm. Temperatura minimalna od -4°C do 0°C, nad morzem do 1°C, w rejonach podgórskich od -7°C do -4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich.

- Na północy kraju porywy wiatru do 60 km/h, wysoko w Karpatach do 55 km/h, a w Sudetach do 70 km/h. Wiatr w północnej części kraju oraz w górach może powodować zawieje śnieżne - ostrzega IMGW.

Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?
Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda