Seria cyklonów namiesza w pogodzie. Wichury do 90 km/h to nie wszystko! Będziecie zaskoczeni

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Seria cyklonów namiesza w pogodzie. Wichury do 90 km/h to nie wszystko! Będziecie zaskoczeni

Szalone prognozy

Seria cyklonów namiesza w pogodzie. Wichury do 90 km/h to nie wszystko! Będziecie zaskoczeni

2022-12-22 14:51

Pogoda pod koniec 2022 roku to seria niespodzianek. O ile połowa grudnia przypominała środek zimy, o tyle Wigilia, Boże Narodzenie i sama końcówka bieżącego roku to już zupełnie inna historia. Na warunki atmosferyczne wpłynie seria atlantyckich cyklonów, które przyniosą konkretne wichury. To jednak nie wszystko! Sprawdźcie najnowszą prognozę pogody na se.pl.

Trzecia dekada grudnia 2022 roku przyniosła pogodową odwilż. Jak już sygnalizowaliśmy w naszym serwisie, wigilia może przynieść walkę z roztopami. Dodatnie temperatury, opady deszczu i wichury - taki scenariusz jest najbardziej prawdopodobny w okresie świąteczno-noworocznym. - Odpowiadają za to liczne cyklony docierające nad środkową i północną Europę znad wód Oceanu Atlantyckiego - podaje serwis twojapogoda.pl.

Sprawdź prognozę na Boże Narodzenie, omówioną przez cenionego meteorologa!

Liczne cyklony kształtują pogodę w Polsce. Co nas czeka pod koniec 2022 roku?

Wigilia i święta Bożego Narodzenia będą na przeważającym obszarze naszego kraju przypominać późną jesień, a nie środek zimy. Temperatury ukształtują się na poziomie od -1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do nawet 10 stopni na Dolnym Śląsku. Na śnieg mogą liczyć jedynie mieszkańcy Podkarpacia, Warmii i Mazur, Lubelszczyzny i Podlasia. W Boże Narodzenie spadnie sporo deszczu, a deszcz ze śniegiem i śnieg dadzą się we znaki regionom północno-wschodnim. Problemem będzie też silny wiatr. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej podają, że najgorzej będzie 26-27 grudnia.

- Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do około 60 km/h, na północnym zachodzie do 70 km/h, a nad morzem dość silny i silny, w porywach do 90 km/h, południowo-zachodni i zachodni - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW.

Prognoza na sylwestra i Nowy Rok. Powrócą wichury

Pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia będą dość ciepłe, przynajmniej jak na tę część roku. Autorzy serwisu twojapogoda.pl zwracają uwagę, że 31 grudnia i 1 stycznia przyniosą kolejne wichury. Miejscami wiatr powieje z prędkością nawet do 90 km/h, co może przynieść utrudnienia komunikacyjne. Będzie chłodniej, choć na zachodzie nadal 5-6 stopni na plusie. Prognozy będziemy aktualizować w naszym serwisie.

Sonda
Pogoda długoterminowa - czy wierzysz w jej skuteczność?
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.
Nasi Partnerzy polecają