Rekordowe temperatury na zachodzie Polski! IMGW przedłuża alert i ostrzega przed burzami z gradem!

i

Autor: SHUTTERSTOCK Pogoda w Polsce przyniosła w niedzielę, 19 czerwca, rekordowe temperatury na zachodzie kraju, ale IMGW ostrzega już przed burzami z gradem

Rekordowe temperatury na zachodzie Polski! IMGW przedłuża alert i ostrzega przed burzami z gradem!

2022-06-19 20:55

Pogoda w Polsce przyniosła w niedzielę, 19 czerwca, rekordowe temperatury na zachodzie kraju. W Słubicach w województwie lubuskim i w Krzyżu w Wielkopolsce było 37,9 stopni Celsjusza, więc zabrakło niewiele do pobicia absolutnego rekordu temperatury w Polsce w czerwcu. IMGW przedłuża ostrzeżenie o upale i ostrzega jednocześnie przed burzami z gradem.

Rekordowe temperatury na zachodzie Polski. IMGW przedłuża pogody alert o upałach

Rekordowe temperatury pokazały termometry na zachodzie kraju w niedzielę, 19 czerwca, po tym jak pogoda w Polsce przybrała upalny charakter. Najwięcej słupków rtęci było w Słubicach w województwie lubuskim i w Krzyżu w Wielkopolsce - 37.9 - czyli niewiele mniej, niż wynosi absolutny rekord temperatury w czerwcu w Polsce. Od 26 czerwca 2019 r. należy on do Radzynia w województwie lubuskim, gdzie było 38.3 stopni Celsjusza. Rekordowe temperatury to z jednej strony pretekst cieszenia się z pełni lata, ale z drugiej strony duże zagrożenie. W związku z upalną pogodą w Polsce IMGW przedłużyło swój alert, który nosi 2. stopień i dotyczy centralnej i południowej Polski, od Dolnego Śląska po Podkarpacie, gdzie jeszcze do poniedziałku, 20 czerwca, do godz. 18, będzie bardzo gorąco. - Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C - czytamy w ostrzeżeniu IMGW na niedzielę i poniedziałek.

Dalsza część tekstu dotycząca prognozy pogody dla Polski poniżej.

Pogoda. Polska znowu będzie się zmagać z burzami z gradem. IMGW ostrzega

Tymczasem alert dotyczący upałów to niejedyne ostrzeżenie wydane przez IMGW. Do północno-zachodniej Polski wkroczyły już burze znad Niemiec, którym może towarzyszyć grad: "Prognozuje i obserwuje się burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 20 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Miejscami grad". Ostrzeżenie IMGW nosi 1. stopień i dotyczy województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego, gdzie burz z gradem można spodziewać się jeszcze dziś wieczorem i w nocy z niedzieli na poniedziałek, 20 czerwca.

Czytaj też: IMGW prognozuje potężną zmianę. Wichury do 100 km/h, burze i jeszcze to! [Pogoda 20.06.2022]

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.
Nasi Partnerzy polecają