Przelotne deszcze, ale również upragniony przełom! Tutaj zrobi się gorąco [Prognoza IMGW 13.07.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Przelotne deszcze, ale również upragniony przełom! Tutaj zrobi się gorąco [Prognoza IMGW 13.07.2022]

Przelotne deszcze, silny wiatr, ale też upragniony przełom! Tutaj zrobi się gorąco [Prognoza 13.07.2022]

2022-07-13 7:06

Pogoda na środę (13 lipca 2022) dla Polski, przeanalizowana przez ekspertów IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) to mieszanka dobrych i złych wieści, ale na szczęście dominują te lepsze. Temperatury pójdą konkretnie w górę, ale w niektórych rejonach przydadzą się parasole. W tym materiale omówimy szczegóły najnowszej prognozy pogody na dziś (środa, 13.07.2022 r.).

Jak wynika z informacji przekazanych przez IMGW, w środę (13.07.2022) Europa wschodnia i północna będzie pod wpływem układów niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Reszta kontynentu pozostanie w zasięgu wyżów. Wschodnia i północno-wschodnia Polska będzie pod wpływem niżu znad Białorusi, reszta kraju stopniowo znajdzie się w zasięgu klina Wyżu Azorskiego. Z północnego zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie. Co to oznacza w kontekście najbliższych godzin? Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i nieznacznie będzie się wahać.

Czytaj też: Niż Zelda uderzy w Polskę. To nie koniec pogodowego szaleństwa! Co przyniesie?

Jaka będzie pogoda w środę, 13 lipca 2022?

Tradycyjnie sprawdzamy prognozę synoptyczną Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) na nadchodzące godziny. Na szczęście jest dużo lepiej niż jeszcze na początku tygodnia. Burze nie powinny nas niepokoić, ale gdzieniegdzie warto mieć przy sobie parasol.

- W ciągu dnia w środę na wschodzie zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Na północy zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże i możliwy słaby przelotny deszcz. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane - podają eksperci IMGW.

To warto wiedzieć: 43 stopnie w cieniu?! Szalona prognoza pogody dla Polski

Jaka będzie temperatura 13.07.2022? Prognoza pogody na środę

Upałów nie uświadczymy, ale jest szansa na gorący klimat, zwłaszcza w okolicach Wrocławia. - Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 26 st. w centrum i 29 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr ma być słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i zachodni. W górach porywy do 70 km/h - podaje IMGW w prognozie na 13 lipca. Na dużym obszarze Polski to będzie całkiem przyjemny dzień.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc ze środy na czwartek (13.07.2022/14.07.2022)

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, na Pomorzu i wybrzeżu rozpogodzenia. Miejscami na północy i wschodzie słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 12 st. do 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, na wschodnim wybrzeżu w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni. W górach porywy do 70 km/h. Aktualne prognozy i ostrzeżenia będziemy regularnie analizować na portalu pogoda.se.pl.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Piękna pogoda zachęciła do spacerów. Tłumy w Myślęcinku
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany