Niż Zelda uderzy w Polskę. To nie koniec pogodowego rollercoastera! Co przyniesie?

i

Autor: _Alicja_/cc0/Pixabay.com Niż Zelda jest coraz bliżej Polski, a to oznacza, że nasz kraj znowu nawiedzą opady deszczu, którym będzie towaryszyć porywisty wiatr

Niż Zelda uderzy w Polskę. To nie koniec pogodowego rollercoastera! Co przyniesie?

2022-07-12 11:39

Niż Zelda jest coraz bliżej Polski, a to oznacza, że nasz kraj znowu nawiedzą opady deszczu. To nie wszystko, bo będzie im towarzyszył porywisty wiatr. Niestety będzie to miało wpływ także na temperaturę, choć początek lipca w Polsce i tak jest już pod tym względem chłodniejszy, niż wynosi wieloletnia norma dla tego okresu w roku. Co mówi prognoza pogody?

Niż Zelda uderzy w Polskę. To nie koniec pogodowego rollercoastera! Co przyniesie?

Co przyniesie w Polsce uderzenie niżu Zelda? Jak informuje serwis Fanipogody.pl, zbliża się on do Polski wielkimi krokami i sprowadzi do naszego kraju opady deszczu i wichury. Już teraz, tj. na przełomie pierwszej i drugiej dekady lipca, temperatury w Polsce są niższe, i to wyraźnie, od normy wieloletniej, co jest "zasługą" powietrza pochodzenia polarno-morskiego. To niestety nie koniec złych wieści, bo niż Zelda nie pozwoli, by pogoda w Polsce poprawiła się w znaczący sposób. Jego działanie odczują już we wtorek, 12 lipca, mieszkańcy wschodniej Polski, gdzie będzie deszczowo i chłodno. Z kolei w środę, 13 lipca, w pasie od północno-wschodniej części naszego kraju do krańców wschodnich będzie ledwie 14-18 stopni. W tym samym czasie na zachodzie można się spodziewać temperatur przekraczających 25 kresek na termometrze. Za sprawą niżu Zelda, który opuści Polskę w drugiej części tygodnia, wschód Polski nawiedzą opady sięgające 20-60 mm, ale lokalnie mogą być jeszcze większe, co grozi podtopieniami. Towarzyszący im wiatr osiągnie prędkość 60-80 km/h.

Czytaj też: Nawet 40 mm deszczu, wichury do 85 km/h i burze. Potem wydarzy się coś jeszcze! [Prognoza IMGW 12.07.2022]

Jak informuje serwis Fanipogody.pl, zdecydowanej poprawy pogody można się spodziewać dopiero na początku trzeciej dekady lipca, gdy za sprawą zwrotnikowego powietrza z Afryki do Polski wrócą upały, a na niebie w końcu zagości więcej słońca, niż to miało miejsce w ostatnich dniach.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Tam jeżdżą na zagraniczne wakacje Polacy. Jak się nazywają te kurorty?

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa popularne wśród Polaków miasto na Riwierze Tureckiej?
Sonda
Lubisz, gdy pada deszcz?
Wielka ulewa przeszła nad Warszawą. Ulice zamieniły się w rzeki
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany