Prognoza pogody nie zostawia złudzeń. W weekend czeka nas urwanie głowy! Takiego ciśnienia nie było od lat

i

Autor: ybernardi/cc0; Brett_Hondow/cc0/ - oba Pixabay.com Prognoza pogody nie zostawia złudzeń. W weekend czeka nas urwanie głowy! Takiego ciśnienia nie było od lat

Prognoza pogody nie zostawia złudzeń. W weekend czeka nas urwanie głowy! Takiego ciśnienia nie było od lat

2022-03-18 12:00

Prognoza pogody na najbliższy weekend (19-20 marca) nie pozostawia wątpliwości - będzie dużo słońca, a temperatura będzie rosła. Tutaj pojawia się jednak haczyk, bo nie wszyscy z nas będą się w tym czasie dobrze czuć. Mowa tu o meteopatach, którzy na pewno będą odczuwali skutki bardzo wysokiego ciśnienia. Uwaga, najwyższego ciśnienia od 16 lat.

Prognoza pogody na weekend 19-20 marca. Wysokie ciśnienie zaatakuje w sobotę

Prognoza pogody na weekend 19-20 marca zapowiada się bajecznie, przynajmniej jak na tę porę roku. Praktycznie w każdym zakątku Polski będzie bardzo dużo słońca, a z biegiem dni będzie też rosła temperatura. W sobotę, 19 marca, słupki rtęci pokażą blisko 10 stopni i powieje średni wiatr, choć z mocniejszymi porywami, który będzie jednak słabł z godziny na godzinę. Powyżej 10 kresek będzie za to w niedzielę, 20 marca, ale tym razem wiatr, o średniej prędkości kilkunastu kilometrów na godzinę, pojawi się w środku dnia, by osłabnąć po południu i prawie że ustąpić wieczorem. Prognoza pogody na najbliższy weekend przynosi też jednak nie najlepsze wieści, przynajmniej dla części z nas. Jak informuje TwojaPogoda.pl, w dniach 19-20 marca do Polski dotrze strefa bardzo wysokiego ciśnienia, którego nie było w naszym kraju od 16 lat. Najwyższe pojawi się w sobotę na północy Polski.

- W północnych regionach kraju sięgnie 1050 hPa, po raz pierwszy od 2006 roku. Im dalej na południe, tym będzie ono niższe, od 1045 hPa w województwach południowych - informuje TwojaPogoda.pl.

Czytaj też: Antycyklon umacnia się w Polsce. Pogoda szykuje niemiłe niespodzianki

Prognoza pogody na weekend 19-20 marca. Niedziela również pod znakiem wysokiego ciśnienia

Prognoza pogody na weekend 19-20 marca zakłada, że strefa wysokiego ciśnienia utrzyma się nad Polską również w niedzielę - podaje TwojaPogoda.pl. W całym kraju będzie się ono kształtować w przedziale 1045-1050 hPa, więc znowu da nam się mocno we znaki. Co bardziej wrażliwe osoby będą w tym czasie czuć łamanie w kościach i zmagać się z bólami głowy. Mimo że prognoza pogody na najbliższy weekend przyniesie dosyć wysokie temperatury, warto pamiętać, że drastycznie spadną one w nocy. W całej Polsce pojawi się w tym czasie lekki mróz, sięgający maksymalnie minus 5 stopni.

Czytaj też: QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Sonda
Jaka jest twoja ulubiona pora roku?
Czy bycie kochanką popłaca? Radzi Klaudia Klukowska psycholog, trener umiejętności psychospołecznych
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany