Antycyklon umacnia się w Polsce. Pogoda szykuje niemiłe niespodzianki

i

Autor: SHUTTERSTOCK Antycyklon umacnia się w Polsce. Pogoda szykuje niemiłe niespodzianki

Antycyklon umacnia się w Polsce. Pogoda szykuje niemiłe niespodzianki

2022-03-18 8:43

Pogoda w najbliższym czasie szykuje dla nas niemiłe niespodzianki. Wszystko przez antycyklon, który umocni się w Polsce. Ciśnienie, w ostatnich dniach i tak bardzo wysokie, nadal będzie rosnąć. Choć kalendarzowa wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, nadal możliwe są przymrozki, a także mgły.

W Polsce umacnia się antycyklon, który w piątek (18 marca) w godzinach porannych wzrośnie do 1049 hPa i ulokuje się na pograniczu Białorusi i Rosji. Na tym nie koniec. W tym samym czasie w stronę Polski ma przesuwać się inny antycyklon, atlantycki o nazwie Peter (1034 hPa). Przemieści się on nad Wyspy Brytyjskie, co spowoduje, że płytki ośrodek niżowy o imieniu Gesine z ciśnieniem 1015 hPa znad Morza Północnego, będzie wypełniać się. - Ponadto jego bezopadowe zachmurzenie frontowe już najbliższej nocy oraz w ciągu jutrzejszego dnia będzie nasuwało się do nas znad Niemiec. Natomiast bruzda niskiego ciśnienia będąca pomiędzy wyżami będzie wypełniała się - czytamy na stronie fanipogody.pl.

W nocy z piątku na sobotę (18/19 marca) wyże utworzą jeden ośrodek wyżowy, z centrum nad Jutlandią. Polska znajdzie się po jego południowo-wschodniej stronie. Co to oznacza dla pogody w naszym kraju? Dominujący ma być wiatr z sektora wschodniego i nadal napływać będzie do nas suche powietrze polarne kontynentalne, pogłębiające suszę w całym kraju, a szczególnie na wschodzie i północnym wschodzie Polski.

PRZECZYTAJ TAKŻE: W dzień ciepło, ale noc przyniesie mrozy do -10°C! Synoptycy nie pozostawiają złudzeń [Prognoza pogody IMGW na 18.03.2022]

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Prezydent Zełenski przemawiał w Kongresie USA a potem pokazał to wstrząsające nagranie
Nasi Partnerzy polecają