Pogoda

i

Autor: Shutterstock Antycyklon wpłynie na ciśnienie w Polsce. To złe wiadomości dla meteopatów.

Koszmarna prognoza

Potężny antycyklon mknie do Polski. To zła wiadomość dla meteopatów

2022-11-09 8:43

Nad Polskę zmierza potężny antycyklon. Jego obecność uprzykrzy życie meteopatom, którzy odczują drastyczny wzrost ciśnienia, co zdecydowanie wpłynie na ich samopoczucie. Kiedy dotrze do nas potężny wyż znad Azorów i jakie ciśnienie pokażą barometry w najbliższych dniach? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Antycyklon zmierza do Polski. Meteopaci będą senni i zmęczeni

Potężny antycyklon, który zmierza do Polski mocno wpłynie nas samopoczucie wielu z nas. Niestety, dla wielu będzie to zmiana na gorsze. Wszystko przez drastyczny wzrost ciśnienia w najbliższych dniach. Środa (9 listopada) nie będzie jeszcze zwiastować pogorszenia samopoczucia u meteopatów. Ciśnienie utrzyma się na poziomie 1010-1020 hPa. Bolesna dla meteopatów zmiana nastąpi w nocy ze środy na czwartek (9/10 listopada). Jak informuje twojapogoda.pl, "Polska dostanie się pod wpływ potężnego wyżu wędrującego znad portugalskiego archipelagu Azorów". - Chociaż antycyklon ma do pokonania tysiące kilometrów, podróż zajmie mu tylko 2 dni - informuje twojapogoda.pl.

Nadejście antycyklonu oznacza fatalne wieści dla meteopatów. Wyż oznacza potężne skoki ciśnienia, i to o nawet 20 hPa. Barometry pokażą od 1035 hPa na północnym wschodzie do 1038 hPa na południowym zachodzie kraju. Taka sytuacja ma utrzymać się do soboty (12 listopada).

Najbliższe dnia będą bardzo trudnym czasem dla meteopatów. Mogą oni odczuwać "łamanie w kościach", a także ból głowy, rozkojarzenie, powolną reakcję na bodźce i senność. Najbliższe dni to także udręka dla seniorów, cierpiących na choroby układu krążenia. W najbliższym czasie mogą nasilić się objawy chorobowe i stany bólowe. Uważać muszą też kierowcy. Pochmurna i mglista pogoda może doprowadzić u kierowców do znużenia, szczególnie jeśli mają do pokonania długi dystans. Zbawienna może być drzemka w ciągu dnia.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Jan Maria Jackowski: "Premier doskonale zdaje sobie sprawę jaka jest realna, a nie propagandowa sytuacja państwa" [Express Biedrzyckiej]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany