Potężna zmiana pogody w Polsce! Zagrożenie zdrowia i życia

i

Autor: DOMIN / SUPER EXPRESS Potężna zmiana pogody w Polsce! "Zagrożenie zdrowia i życia"

Potężna zmiana pogody w Polsce! "Zagrożenie zdrowia i życia". Zacznie się już od środy, 20 października! [OSTRZEŻENIA IMGW]

2021-10-20 10:16

Pogoda w Polsce jest dla nas w ostatnich dniach bardzo łaskawa. Od poprzednich ostrzeżeń wydanych przez IMGW minęło już sporo czasu. W minionym tygodniu obyło się bez wichur, silnych opadów czy wyładowań atmosferycznych. Niebawem ma się to zmienić. IMGW już wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia, które obowiązują od środy, 20 października! Ponadto, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje alerty dla prawie całej Polski, w tym ostrzeżenia drugiego stopnia na północy kraju. Wiemy, kiedy ma nastąpić załamanie pogody w Polsce. Na co musimy się przygotować? O szczegółach przeczytasz w tym artykule na www.se.pl!

Pogoda w Polsce jesienią często daje o sobie znać w mało przyjemny sposób. Tym bardziej zaskakuje fakt, że w pierwszej połowie października powodów do narzekania było niewiele. Druga część miesiąca może jednak przynieść to, czego obawialiśmy się najbardziej. Już niebawem w wielu regionach naszego kraju szaleć będą wichury. W środę, 20 października 2021, IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla południowych powiatów Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje również ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym wiatrem dla części województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. To nie koniec zagrożeń! IMGW prognozuje także możliwe wydanie alertów pierwszego stopnia ostrzegających przed silnym wiatrem prawie w całej Polsce. Jedynie mieszkańcy części województwa śląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego mogą być spokojniejsi - ich prognozowane ostrzeżenia jak na razie nie objęły. Alerty pierwszego stopnia, zgodnie z aktualnymi przewidywaniami ekspertów z IMGW, mają obowiązywać od najbliższego czwartku, 21 października 2021 roku. Jak twierdzą synoptycy, porywisty wiatr w trwającym tygodniu może stanowić poważne zagrożenie. O czym dokładnie mówi żółty alert IMGW? Odpowiedź znajdziesz pod quizem i materiałem wideo z jesienną prognozą pogody.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

Ostrzeżenie pierwszego stopnia w trzystopniowej skali stosowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozowane jest od czwartku, 21 października 2021 roku. - Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności - informuje IMGW w objaśnieniu. Zgodnie z klasyfikacją zapowiadanego alertu, w Polsce możliwy jest "silny wiatr o średniej prędkości 70-72 km/h lub porywy wiatru o prędkości 65-90 km/h".

Najnowsza prognoza: Gorące uderzenie! Nadchodzi bomba ciepła. Wskazania termometrów zaszokują wszystkich

Zobacz także: QUIZ. Test z geografii. Nie nazywaj się podróżnikiem bez 8/15!

Taka będzie pogoda jesienią
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany