wiosna, temperatura, pogoda

i

Autor: FreePic.com/zdjęcie poglądowe/Pixabay/zdjęcie pogladowe Pogoda dla Polski: W październiku wróci lato?! Zaskakująca prognoza dla Polski

Powrót lata?! W październiku jeszcze się zdziwimy! [prognoza pogody dla Polski]

2021-10-15 12:19

Powrót lata w październiku? Symulacje synoptyków i dostępne prognozy sugerują, że jeszcze nie pożegnaliśmy się z okularami słonecznymi, a jesienne płaszcze znów przyjdzie nam na chwilę schować. Jeszcze w październiku wróci letnia aura; głównie na zachodzie i południowym zachodzie. Mieszkańcy tych najcieplejszych regionów przed prawdziwą zimą zobaczą jeszcze na termometrach nawet 20 stopni Celsjusza!

"To jeszcze nie jest zima" - wtóruje synoptykom portal Onet.pl. Ostatnie dni pozwoliły nam myśleć, że w tym roku już bezpowrotnie pożegnaliśmy się ze słońcem i przyjemną aurą, a poranne temperatury bliskie zera stopni przypomniały nam o galopującej zimie. To nie do końca prawda! Prognoza pogody wskazuje, że jeszcze w październiku nad większością kraju pojawi się więcej słońca, a wraz z nim temperatury przekraczające nawet 20 stopni Celsjusza!

Zobacz też: Pogoda na Wszystkich Świętych i długi weekend. Sprawdź prognozę na 1 listopada 2021!

Powrót lata będziemy zawdzięczać specyficznemu wyżowi, który wraz z weekendem (16-17 października) dotrze nad Polskę. Wyż ściąga ciepłe powietrze i dlatego od weekendu temperatura powietrza w całej Polsce zacznie rosnąć - kulminacja nastąpi w okolicach czwartku (21.10.2021).

Wraca lato. Gdzie i kiedy będzie najcieplej?

W piątek (15.10.2021) i w nocy z piątku na sobotę możemy mieć jeszcze do czynienia z opadami deszczu - ten pojawi się głównie na północy (woj. pomorskie, warmińsko-mazurskie, zachodniopomorskie). W trakcie weekendu zacznie się rozpogadzać w całej Polsce - najbardziej na zachodzie i południowym zachodzie.

Skokowo temperatura zacznie rosnąć już z początkiem kolejnego tygodnia, żeby od środy (20.10.2021) powędrować w okolice 20 stopni Celsjusza. Poniżej 15 stopni Celsjusza będzie wtedy tylko na południu Podkarpacia.

Pogoda online: wraca słońce, na termometrach nawet 20 stopni Celsjusza! Sprawdź symulację pogody w swoim regionie [MAPA]

Poniżej możesz sprawdzić symulację warunków pogodowych w swoim regionie. Wystarczy zaznaczyć obszar, w którym mieszkasz, a system wskaże prognozowaną temperaturę na konkretną porę doby.

Ciepło wróci ale... na chwilę

Do kiedy potrwa ocieplenie? Na razie trudno oszacować, ale możliwe, że z końcem przyszłego tygodnia ponownie przywitamy zachmurzenie, opady i wiatr. Warto wykorzystać kilka słonecznych dni!

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Albańczycy przepraszają: Jest nam wstyd za kibolski skandal
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany