Gorące uderzenie! Nadchodzi bomba ciepła. Wskazania termometrów zaszokują wszystkich

i

Autor: Pixabay.com Gorące uderzenie! Nadchodzi bomba ciepła. Wskazania termometrów zaszokują wszystkich

Gorące uderzenie! Nadchodzi bomba ciepła. Wskazania termometrów zaszokują wszystkich

2021-10-19 19:45

Lato w środku jesieni? Jak najbardziej! Pogoda w Polsce już za moment porządnie nas zaskoczy. Z zapowiedzi synoptyków wynika, że w niektórych regionach słupki rtęci poszybują wysoko w górę. Wzrostu temperatury należy się jednak spodziewać w całym kraju. Kiedy da o sobie znać iście letnia aura? Gdzie będzie najcieplej? Co czeka nas później? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w tym artykule na www.se.pl!

Przed nami gorący dzień, który z jesienią będzie miał niewiele wspólnego. Na moment przypomni nam się lato, za którym wielu zdążyło już zatęsknić. W środę, 20 października 2021 roku, matka natura ma pomieszać pory roku. Tego dnia pogoda w Polsce zmieni się nie do poznania. Dość powiedzieć, że w wielu regionach kraju słupki rtęci mają wyraźnie minąć dwudziestą kreskę nad zerem. Jak wynika z map pogodowych, które na oficjalnej stronie udostępnia IMGW, miejscami będzie nawet... 25 stopni Celsjusza! Temperatura powyżej 23 stopni prognozowana jest przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej m.in. w województwach lubuskim, dolnośląskim, wielkopolskim, opolskim czy małopolskim. Ciepło będzie również na Śląsku i w Zagłębiu, a także w stolicy, okolicach Torunia i Bydgoszczy, Łodzi, Radomia oraz Kielc. Środa nieco chłodniejsza ma być na północy i wschodzie kraju. Jak przewidują eksperci, w najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą poniżej 15 stopni tylko na Podlasiu i Suwalszczyźnie oraz w Bieszczadach. Miłośnicy opalania mogą mieć jutro swój dzień. Niestety, przeszkadzać będzie im porywisty wiatr, który jeszcze w tym tygodniu przybierze na sile, mogąc stanowić poważne niebezpieczeństwo [CZYTAJ WIĘCEJ]. Dalszą część artykuł znajdziesz pod quizem oraz jesienną prognozą pogody.

Quiz. Możesz zostać pogodynką? Nie każdy przeczyta te mapy pogody

Pytanie 1 z 10
Gdzie spodziewane są opady deszczu?
Quiz o pogodzie [1]

Już od środy, 20 października 2021 roku, prognozowane są ostrzeżenia pierwszego stopnia IMGW dla niemal wszystkich regionów. Alertami objęta ma zostać cała Polska, wyłączając tylko Mazowsze, Lubelszczyznę, województwa łódzkie i świętokrzyskie. Co więcej, na Pomorzu Zachodnim zapowiadane jest ostrzeżenie drugiego stopnia. Powód? Silny wiatr! Z czym przyjdzie nam się mierzyć? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne - wyjaśniają eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w definicji pomarańczowego alertu.

Zobacz także: Wszystkich Świętych 2021. Pogoda na cmentarzach 1 listopada i w długi weekend. Sprawdź!

Jesienią należy pamiętać, że pogoda w czasie tej pory roku bywa zdradliwa. Przygotujcie na jutro odpowiednie ubrania, by uniknąć przeziębienia lub innych nieprzyjemności zdrowotnych.

Taka będzie pogoda jesienią