Gorące uderzenie! Nadchodzi bomba ciepła. Wskazania termometrów zaszokują wszystkich

2021-10-19 19:45
Gorące uderzenie! Nadchodzi bomba ciepła. Wskazania termometrów zaszokują wszystkich
Autor: Pixabay.com Gorące uderzenie! Nadchodzi bomba ciepła. Wskazania termometrów zaszokują wszystkich

Lato w środku jesieni? Jak najbardziej! Pogoda w Polsce już za moment porządnie nas zaskoczy. Z zapowiedzi synoptyków wynika, że w niektórych regionach słupki rtęci poszybują wysoko w górę. Wzrostu temperatury należy się jednak spodziewać w całym kraju. Kiedy da o sobie znać iście letnia aura? Gdzie będzie najcieplej? Co czeka nas później? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w tym artykule na www.se.pl!

Przed nami gorący dzień, który z jesienią będzie miał niewiele wspólnego. Na moment przypomni nam się lato, za którym wielu zdążyło już zatęsknić. W środę, 20 października 2021 roku, matka natura ma pomieszać pory roku. Tego dnia pogoda w Polsce zmieni się nie do poznania. Dość powiedzieć, że w wielu regionach kraju słupki rtęci mają wyraźnie minąć dwudziestą kreskę nad zerem. Jak wynika z map pogodowych, które na oficjalnej stronie udostępnia IMGW, miejscami będzie nawet... 25 stopni Celsjusza! Temperatura powyżej 23 stopni prognozowana jest przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej m.in. w województwach lubuskim, dolnośląskim, wielkopolskim, opolskim czy małopolskim. Ciepło będzie również na Śląsku i w Zagłębiu, a także w stolicy, okolicach Torunia i Bydgoszczy, Łodzi, Radomia oraz Kielc. Środa nieco chłodniejsza ma być na północy i wschodzie kraju. Jak przewidują eksperci, w najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą poniżej 15 stopni tylko na Podlasiu i Suwalszczyźnie oraz w Bieszczadach. Miłośnicy opalania mogą mieć jutro swój dzień. Niestety, przeszkadzać będzie im porywisty wiatr, który jeszcze w tym tygodniu przybierze na sile, mogąc stanowić poważne niebezpieczeństwo [CZYTAJ WIĘCEJ]. Dalszą część artykuł znajdziesz pod quizem oraz jesienną prognozą pogody.

Quiz. Możesz zostać pogodynką? Nie każdy przeczyta te mapy pogody

Pytanie 1 z 10
Gdzie spodziewane są opady deszczu?
Quiz o pogodzie [1]

Już od środy, 20 października 2021 roku, prognozowane są ostrzeżenia pierwszego stopnia IMGW dla niemal wszystkich regionów. Alertami objęta ma zostać cała Polska, wyłączając tylko Mazowsze, Lubelszczyznę, województwa łódzkie i świętokrzyskie. Co więcej, na Pomorzu Zachodnim zapowiadane jest ostrzeżenie drugiego stopnia. Powód? Silny wiatr! Z czym przyjdzie nam się mierzyć? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne - wyjaśniają eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w definicji pomarańczowego alertu.

Zobacz także: Wszystkich Świętych 2021. Pogoda na cmentarzach 1 listopada i w długi weekend. Sprawdź!

Jesienią należy pamiętać, że pogoda w czasie tej pory roku bywa zdradliwa. Przygotujcie na jutro odpowiednie ubrania, by uniknąć przeziębienia lub innych nieprzyjemności zdrowotnych.

Taka będzie pogoda jesienią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE