Efektowne chmury

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Pogoda w Toruniu. Fala upałów i ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia

Pogodowe starcie w Polsce. Burze i nawet 30 mm deszczu, a potem jeszcze coś takiego! [Pogoda 28.06.2022]

2022-06-28 6:02

Prognoza pogody na wtorek (28 czerwca) opracowana przez ekspertów IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) to kolejny zwiastun pogodowego szaleństwa w naszym kraju. Burze, upały, sporo deszczu, grad i to wszystko w ciągu kilkunastu godzin! Tym razem sprawdzamy, gdzie 28.06.2022 będzie najgorzej i jak bronić się przed niepokojącymi warunkami meteo. Oto aktualna pogoda na dziś.

Najnowsza pogoda na dziś (wtorek, 28.06.2022) to dalszy ciąg szaleństwa, które obecnie mamy za oknami. Polacy regularnie zastanawiają się - afrykański upał, czy może burze z gradem? IMGW prognozuje, że w najbliższych godzinach Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, a na zachodzie nadal zalegać będzie front atmosferyczny. Wschód i centrum kraju pozostanie w zasięgu gorącego powietrza zwrotnikowego, za frontem od zachodu zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie. Co to oznacza? Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie się wahać. - Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, tylko na południowym wschodzie małe. Na zachodzie przelotne opady deszczu, w pasie centralnym i miejscami na wschodzie również burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burze do30 mm. Bez opadów tylko na wschodzie kraju - podają synoptycy IMGW. Na ochłodzenie głów proponujemy quiz o tematyce pogodowej. Pod nim dalszy ciąg prognozy na 28 czerwca.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

Prognoza pogody 28.06.2022. Jaka będzie temperatura, we wtorek 28 czerwca?

Tropikalne upały nie odpuszczają, więc przypominamy o regularnym piciu wody i zakrywaniu głowy. Podczas burz trzeba też zwrócić uwagę na silniejszy wiatr. Szczegóły dotyczące temperatur przekazują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w prognozie synoptycznej na 28.06.2022.

- Temperatura maksymalna od 24 stopni na zachodzie do 30 stopni w centrum i 32 stopni na wschodzie; chłodniej nad morzem około 20 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, na wschodzie południowo-wschodni, na zachodzie i w centrum zachodni i północno-zachodni; w czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h - podaje IMGW, cytowany przez PAP.

Pogoda na dziś 28.06.2022. Noc z wtorku na środę

Noc z wtorku na środę nie będzie spokojna, ale z drugiej strony ma być nieco spokojniej niż we wtorek. Zachmurzenie oceniane jest na małe i umiarkowane, miejscami duże. W pasie od Podlasia po Dolny Śląsk przelotne opady deszczu i burze, na południu i południowym wschodzie kraju stopniowo zanikające.

- Na południu lokalnie mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 13°C na północnym zachodzie i w rejonach podgórskich Karpat do 16°C w centrum i 20°C na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, na południowych wschodzie słaby zmienny. W czasie burz porywy do 65 km/h - czytamy w prognozie IMGW. Prognozy będziemy regularnie aktualizować w naszym serwisie.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Burza śnieżna w Łodzi