Tydzień pełen afrykańskich upałów, ale nie tylko! Prognoza IMGW nie zostawia złudzeń

i

Autor: ookachuu/cc0/Pixabay.com Afrykańskie upały dotarły do Polski przed minionym weekendem i pozostaną w naszym kraju jeszcze w tym tygodniu, 27.06-03.07, jak przekonuje IMGW

Tydzień pełen afrykańskich upałów, ale nie tylko! Prognoza IMGW nie zostawia złudzeń

2022-06-27 10:22

Afrykańskie upały dotarły do Polski przed minionym weekendem i pozostaną w naszym kraju jeszcze w tym tygodniu, 27.06-03.07. Jak informuje IMGW, w ciągu najbliższych kilku dni możemy się spodziewać jeszcze wyższych temperatur, w niektórych regionach znacznie powyżej 30 stopni. Afrykańskim upałom będą też jednak towarzyszyć przelotne burze z deszczem.

Tydzień pełen afrykańskich upałów, ale nie tylko! Prognoza IMGW nie zostawia złudzeń

Afrykańskie upały zostaną w Polsce jeszcze w tym tygodniu, 27.06-03.07. Zgodnie z prognozą IMGW wysokie temperatury, które zawitały do naszego kraju w miniony weekend, odczujemy również w poniedziałek, 27 czerwca. Na termometrach będzie od 28 stopni na południowym wschodzie do 35 na zachodzie Polski, natomiast lokalnie nad Bałtykiem i w obszarach podgórskich Karpat "tylko" 26-28 kresek. W tym czasie pokaże się bardzo dużo słońca, ale po południu i wieczorem nad zachodnie, południowe i południowo-wschodnie krańce naszego kraju dotrą chmury, które lokalnie przyniosą burze i deszcz. Afrykańskie upały zaatakują również we wtorek, 28 czerwca, a słupki rtęci sięgną od 23 (północny zachód) do 32 stopni (wschód Polski), ale znowu trochę chłodniej nad morzem. Przelotne opady deszczu dotrą w głąb kraju, a w centrum mogą im towarzyszyć burze, lokalnie - z gradem. Jeszcze goręcej będzie w środę, 29 czerwca, bo na termometrach zobaczymy 30-35 kresek. Tym razem przelotne opady deszczu i lokalne burze przeniosą się na zachód i północ. Afrykańskie upały odczujemy również w drugiej połowie tygodnia.

Dalsza część teksu pod quizem.

Czytaj też: Bezlitosny upał, a tam burze z gradem! IMGW prognozuje pogodowe szaleństwo [Pogoda 27.06.2022]

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...

- W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Bez opadów tylko na wschodzie. Temperatura maksymalna od 31°C do 36°C, nad morzem od 22°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie południowo-wschodni, na zachodzie zachodni, nad morzem z kierunków północnych. W czasie burz porywy do 70 km/h - informuje IMGW.

Jak dodaje IMGW, upały nie osłabną również w piątek, 1 lipca, gdy słupki rtęci wskażą od 29 do 36 stopni. Zachmurzenie małe i umiarkowane, choć z biegiem dnia, wyłączając wschód Polski, mogą się pojawić burze. W sobotę, 2 lipca, temperatury w całym kraju ulegną lekkiemu obniżeniu, choć maksymalna temperatura wyniesie jeszcze 33 kreski. Na wschód i południe dotrą przelotne opady deszczu i burze, którym może towarzyszyć grad. W niedzielę, 3 lipca, od 23 do 29 stopni, a w całej Polsce zachmurzenie umiarkowane lub duże. Deszczu można się jednak spodziewać tylko na południowym-wschodzie.

Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?
Zlot amerykańskich aut na wrocławskim stadionie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE