Afrykańskie upały powróciły do Polski. Ekspertka IMGW mówi, kiedy skończy się pogodowa masakra

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Afrykańskie upały powróciły do Polski. Ekspertka IMGW mówi, kiedy skończy się pogodowa masakra

Afrykańskie upały powróciły do Polski. Ekspertka IMGW mówi, kiedy skończy się pogodowa masakra

2022-06-24 9:10

Afrykańskie upały znowu w Polsce. Prognoza pogody ekspertki IMGW mówi wszystko. W piątek(24.06.2022) przez cały dzień będzie pogodnie, ciepło. Jedynie na Dolnym Śląsku i terenach podgórskich przelotnie mogą wystąpić opady deszczu - powiedziała dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ilona Bazyluk. W następnym tygodniu będzie jeszcze cieplej!

Sprawdzają się wcześniejsze prognozy dla Polski, które zwiastowały konkretne upały. Najbliższy weekend zostanie zdominowany przez skwar i duchotę. W piątek (24.06.2022) w ciągu dnia zachmurzenie będzie słabe i umiarkowane. - Na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i terenach podgórskich prognozowane są słabe lokalne opady deszczu. Na pozostałym obszarze przez cały dzień pogodnie - przekazała Polskiej Agencji Prasowej synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ilona Bazyluk. To dopiero początek tego, co czeka nas na przełomie czerwca i lipca. Ekspertka zdradza też, kiedy można się spodziewać oddechu. Dalszy ciąg prognozy pogody pod naszym quizem o tematyce meteo.

Zobacz też: Upał czy gwałtowna burza z gradem? Pogodowe starcie w Polsce już niebawem [Prognoza długoterminowa]

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...

Prognoza pogody ekspertki IMGW. Kiedy upały odpuszczą?

W piątek temperatura maksymalna wyniesie od 23 stopni Celsjusza na Podhalu, 28 st. C nad morzem, na wschodzie 26 st. C do 31 st. C na zachodzie kraju. Wiatr będzie słaby, umiarkowany z kierunków południowych i południowo-wschodnich. Czy możemy się spodziewać szybkiego oddechu od afrykańskich upałów? Wygląda na to, że zupełnie nie.

- Z każdym dniem będzie coraz cieplej, zwłaszcza na zachodzie. Taka pogoda utrzyma się aż do połowy przyszłego tygodnia, kiedy możliwe jest małe ochłodzenie - podsumowała w rozmowie z Polską Agencją Prasową synoptyk IMGW Ilona Bazyluk.

Afrykańskie upały w Polsce. Jak przetrwać?

Jak przetrwać upał?

  • Należy pić wodę. Warto jednak pamiętać, że podczas upałów należy pić, nawet jeżeli nie odczuwamy pragnienia;
  • Powstrzymajmy się lub znacznie ograniczmy palenie, ponieważ wysuszają błony śluzowe i powoduje przyspieszenie akcji serca;
  • Należy również wystrzegać się alkoholu, nawet jeśli zimne piwo wydaje się nam najlepszym rozwiązaniem na ochłodę. Alkohol gasi pragnienie na krótko i działa moczopędnie, co prowadzi do odwodnienia organizmu;
  • Najlepsza dieta na upał to lekkostrawna dieta śródziemnomorska - najlepiej, jeśli w taką pogodę dużo warzyw;
  • Najlepiej przebywać w klimatyzowanych pomieszczeniach, a jeśli to niemożliwe – chłodzić się wiatrakiem.
  • W mieście najlepiej mieć przygotowaną listę miejsc w pobliżu domu czy na trasie do pracy (szkoły), w których można się schronić.
  • Nie wychodzić z domu bez nakrycia głowy.
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany