Upał czy gwałtowna burza z gradem? Pogodowe starcie w Polsce już niebawem [Prognoza długoterminowa]

2022-06-23 10:45
Upał czy gwałtowna burza z gradem? Pogodowe starcie w Polsce już niebawem [Prognoza długoterminowa]
Autor: 3975947/cc0/Pixabay.com Zgodnie z długoterminową prognozą pogody dla Polski do naszego kraju wracają upały

Wszystko wskazuje na to, że możemy na dłuższy czas zapomnieć o deszczowej i chłodnej pogodzie, bo najbliższe i kolejne dni w Polsce zdominują upały. Temperatury nie tylko sięgną, ale i przekroczą 30 stopni. Początki takiej pogody odczujemy już w tym tygodniu, a w nowym będzie jeszcze goręcej. Ile potrwa fala upałów w Polsce? Jest prognoza długoterminowa.

Upał czy gwałtowna burza z gradem? Pogodowe starcie w Polsce już niebawem

Upały wracają do Polski, i to na dłużej. Jak informuje serwis Fanipogody.pl, zgodnie z prognozą pogody średnia temperatury w ostatnich dniach czerwca będzie wynosić powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Najgoręcej będzie w tym czasie na południu i zachodzie naszego kraju, a najmniej ciepła dotrze z kolei do mieszkańców północno-wschodniej Polski. Upalny będzie również początek lipca, a ekstremalnie wysokie temperatury zawitają do Polski już pod koniec tego tygodnia, 20-28.06. W tym czasie słupki rtęci pokażą średnio 31-32 stopnie, a maksymalnie będzie to nawet 35-37 kresek. W tym czasie mogą się też pojawić burze, i to o gwałtownym charakterze, ale ostrzeżenia przed zjawiskami dotyczą głównie zachodniej części kraju. Opady nie będą jednak duże, a zgodnie z prognozą długoterminową będzie dominować słoneczna pogoda - na największą ilość słońca mogą liczyć mieszkańcy południowej i wschodniej Polski.

Czytaj też: Pogoda zaatakuje z ogromną mocą. Tropikalne upały to zaledwie początek. Sprawdzamy, gdzie będzie najgorzej

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?
Henryk Michałowski ma 81 lat, przygotowuje sie do kolejnego półmaratonu.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE