Burza

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Burze z gradem i upały w Polsce. Prognoza IMGW na poniedziałek 27.06.2022

Bezlitosny upał, a tam burze z gradem! IMGW prognozuje pogodowe szaleństwo [Pogoda 27.06.2022]

2022-06-27 6:53

Prognoza pogody na poniedziałek (27 czerwca) przygotowana przez synoptyków IMGW (Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej) zapowiada starcie burz, gradu i tropikalnych upałów. Początek tygodnia przyprawi nas o zawroty głowy. Sprawdzamy, gdzie 27.06.2022 będzie najgorzej. Oto najnowsza pogoda na dziś, którą analizujemy w poniższym materiale.

Pogoda na dziś (poniedziałek, 27.06.2022) nie wygląda dobrze. Na początku tygodnia niestety nie zabraknie niebezpiecznych zjawisk meteo. Na pewno przydadzą się parasole, a gdzieniegdzie trzeba będzie zachować szczególną ostrożność. - W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Po południu na zachodzie i lokalnie na południowym wschodzie i południu wzrastające do dużego i tam możliwy przelotny deszcz, burza oraz grad. Wysokość opadów w czasie burz do 15 mm - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW na 27 czerwca. Zalecamy regularne sprawdzanie mapy ostrzeżeń. Dalszy ciąg naszego artykułu, w tym prognozę temperatur znajdziecie pod quizem o tematyce meteo.

Czytaj też: Tropikalne noce w Polsce! Złowieszcze prognozy i alarm meteorologów IMGW

Quiz. Możesz zostać pogodynką? Nie każdy przeczyta te mapy pogody

Pytanie 1 z 10
Gdzie spodziewane są opady deszczu?
Quiz o pogodzie [1]

Prognoza pogody na 27 czerwca. Jaka będzie temperatura w poniedziałek, 27.06.2022?

Na początku tygodnia upały momentami będą bardzo trudne do wytrzymania. Należy pamiętać o regularnym piciu wody i zakruwaniu głów. Gdzieniegdzie może się pojawić silniejszy wiatr, który, jak to zwykle bywa, będzie towarzyszył burzom. 

- Temperatura maksymalna od 28°C na południowym wschodzie do 31°C w centrum i 34°C na zachodzie, chłodniej lokalnie nad morzem i w obszarach podgórskich Karpat od 26°C do 28°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem przejściowo dość silny, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h - podaje IMGW w prognozie na poniedziałek.

Pogoda na dziś 27.06.2022. Noc z poniedziałku na wtorek 

Zdaniem ekspertów IMGW, noc z poniedziałku na wtorek nie będzie należeć do spokojnych.  Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Początkowo w Karpatach możliwe zanikające przelotne opady deszczu. Na zachodzie kraju stopniowy wzrost zachmurzenie do dużego, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem.

- Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 15 mm. Temperatura minimalna od 14°C do 20°C, w rejonach podgórskich Karpat lokalnie spadek do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, na zachodzie skręcający na zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h - podaje Instytut.

Burza śnieżna w Zagórzu
Nasi Partnerzy polecają