Jesień

i

Autor: Pexels Jaka będzie pogoda w Polsce w drugiej połowie tygodnia? Wpłynie na to starcie wyżu z niżem.

Nadchodzi załamanie pogody

Pogodowe starcie wyżu z niżem nad Polską! Co przyniesie? Szykujcie się na zmiany

2022-10-13 9:52

Polska znalazła się między wyżem znad Rosji a niżem znad Atlantyku. Jaki będzie wynik tego pogodowego starcia i co to oznacza dla nas? Zapowiadają się zmiany w pogodzie w drugiej połowie tygodnia. Jakie? Szczegóły poznacie, czytając dalszą część artykułu.

Starcie niżu z wyżem w Polsce. Co zmieni się w pogodzie?

Ostatnie dni były stabilne, jeśli chodzi o pogodę w Polsce. Było dość ciepło i słonecznie jak na październik. Druga połowa trwającego tygodnia przyniesie więcej zmian. Odpowie za to pogodowe starcie wyżu z niżem, które pojawią się nad Polską. Jak podaje portal twojapogoda.pl, nasz kraj znalazł się "między słonecznym i suchym wyżem znad Rosji oraz mokrym i wietrznym, ale też ciepłym niżem znad Atlantyku i rejonu Wysp Brytyjskich". W tym pogodowym starciu górą będzie niż, a oznacza to pożegnanie ze słońcem. Będzie więcej chmur i deszczu, ale temperatury wzrosną.

Wyż znad Rosji wpłynie jeszcze na pogodę w Polsce w czwartek (13 października). W tym tygodniu będzie to ostatni słoneczny i suchy dzień. Temperatura maksymalna do prawie 20 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Aura za sprawą niżu znad Atlantyku zmieni się już w piątek (14 października). Na niebie pojawi się więcej chmur. W wielu miejscach należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Temperatura do 18 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej, ale podczas deszczu zrobi się chłodniej. Co z pogodą w weekend? Sobota (15 października) to kolejny pochmurny dzień. W zachodniej części Polski ma padać przelotny deszcz. Nadal dość ciepło, do 18 stopni Celsjusza w południowej i wschodniej części kraju. Podobna pogoda w niedzielę (16 października).

Dobre wieści są takie, że deszczowa i brzydka pogoda odejdzie w zapomnienie już w przyszłym tygodniu. Wtedy do Polski wróci ciepła, słoneczna jesień. Wtedy termometry mogą pokazać w najcieplejszych regionach kraju nawet do 25 stopni Celsjusza. I to w cieniu!

CZYTAJ TEŻ: Słoneczna i mroźna zima okaże się przekleństwem! Ucierpią wszyscy. Złowieszcza prognoza eksperta: "Stężenie będzie bardzo wysokie, o ile nie rekordowe"

Źródło: TwojaPogoda.pl

Sonda
Lubisz jesień?
Dyner o ciężkiej zimie: "Ukraińcy muszą być gotowi na zimno, które będzie odgrywało rolę psychologiczną" [Raport Walczaka]