Pogodowe starcie w Polsce. Nawet 35 mm deszczu, burze i ostre upały! [Prognoza IMGW na dzisiaj, 16.08.2022]

i

Autor: Pixabay Pogodowe starcie w Polsce. Nawet 35 mm deszczu, burze i ostre upały! [Prognoza IMGW na dzisiaj, 16.08.2022]

Pogodowe starcie w Polsce. Nawet 35 mm deszczu, burze i ostre upały! [Prognoza IMGW na dzisiaj, 16.08.2022]

2022-08-16 6:36

Pogoda na dzisiaj (wtorek, 16 sierpnia 2022) dla Polski, przekazana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie zwiastuje przyjemnego dnia. Burze, opady do 35 mm i ostre upały będą nam towarzyszyć. Sprawdzamy, gdzie 16.08.2022 r. będzie najgorzej. Sprawdźcie najnowszą prognozę pogody dla Polski i przygotujcie się na trudne warunki meteo.

Jak informuje IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej), wtorek (16.08.2022 r.) nie będzie należał do przyjemnych, przynajmniej pod względem pogody. Za oknami - przynajmniej w niektórych regionach - panować będą nieprzyjemne warunki atmosferyczne. Synoptycy ostrzegają m.in. przed burzami z gradem i towarzyszącym im silnym wiatrem. Takie zjawiska mogą przynieść utrudnienia komunikacyjne, więc warto się na to przygotować zawczasu. Jak będą wyglądać najbliższe godziny w konkretnych województwach?

Czytaj też: Upały i burze w Polsce. Ekstremalna pogoda. IMGW wydał ostrzeżenia I i II stopnia!

Jaka będzie dzisiaj pogoda (wtorek, 16 sierpnia 2022)? Prognoza pogody IMGW

Długi weekend i początek bieżącego tygodnia były dalekie od idealnych, a we wtorek nie będzie dużo lepiej. Radzimy przygotować parasole i kurtki przeciwdeszczowe. Gdzie będzie najgorzej? Sprawdzamy w serwisie IMGW.

- W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszcz i lokalne burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 35 mm. Rano miejscami zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów - podają synoptycy Instytutu. - Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h - dodają eksperci.

Jaka będzie temperatura 16.08.2022 r.? Prognoza pogody

Na wtorek IMGW zapowiada konkretne upały, choć nie wszędzie termometry pokażą powyżej 30 stopni. Przyjemne wartości pojawią się na termometrach w miejscowościach nadmorskich.

- Temperatura maksymalna od 27°C do 32°C, lokalnie na zachodzie Mazur około 33°C; chłodniej na Półwyspie Helskim, w rejonach podgórskich Karpat i miejscami na południowym wschodzie od 25°C do 26°C - podaje Instytut.

Pogoda na dzisiaj IMGW. Noc z wtorku na środę 16/17.08.2022

Na stronie IMGW czytamy, że w nocy z wtorku na środę na zachodzie kraju zachmurzenie będzie małe, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 10 mm do 20 mm. Miejscami krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów, a w kotlinach górskich do 200 metrów. Temperatura minimalna od 16°C do 21°C; chłodniej w rejonach podgórskich od 13°C do 15°C, lokalnie w rejonach podgórskich Karpat około 11°C. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. Prognozy będziemy regularnie analizować w serwisie pogoda.se.pl. W najbliższych dniach warto obserwować również mapy ostrzeżeń IMGW.

Sonda
Boisz się burzy?
Burza śnieżna w Zagórzu
Nasi Partnerzy polecają