15 sierpnia z burzami, gradem i upałami! Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na jutro, 15.08.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / Zdjęcie ilustracyjne 15 sierpnia z burzami, gradem i upałami! Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na jutro, 15.08.2022]

Brzydki dzień wolny

15 sierpnia z burzami, gradem i upałami! Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na dziś, 15.08.2022]

2022-08-15 11:49

Pogoda na dziś (poniedziałek, 15 sierpnia 2022 r.) dla Polski, przekazana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zawiera ostrzeżenie przed burzami, gradem i silnym wiatrem. Gdzieniegdzie również upały, nawet do 32 stopni Celsjusza! Sprawdź, jak będzie wyglądał dzień 15.08.2022 r. w twoim regionie! Najnowsza prognoza pogody dla Polski poniżej.

Jak informuje IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej), północny wschód kontynentu będzie pod wpływem wyżu znad Rosji, pozostały obszar Europy znajdzie się w zasięgu niżów z głównymi ośrodkami nad północnym Atlantykiem, Wyspami Brytyjskimi oraz Morzem Norweskim. Przeważający obszar kraju dostanie się pod wpływ rozległego niżu znad południa Wielkiej Brytanii, jedynie w nocy krańce północno-wschodnie Polski będą w zasięgu wyżu znad zachodniej Rosji. Napływać do nas będzie ciepła, wilgotna masa powietrza polarnego znad Morza Czarnego. Co to oznacza w kontekście najbliższych godzin? Pogoda ma nieprzyjemne niespodzianki. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie się wahać.

Czytaj też: Sinice w Bałtyku atakują! Znane kąpieliska zamknięte. Plażowicze zrozpaczeni!

Jaka będzie dziś pogoda (poniedziałek, 15 sierpnia 2022)? Prognoza pogody IMGW

Jeżeli macie plany na końcówkę długiego weekendu, to prognoza pogody może w nich solidnie namieszać. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega - w poniedziałek zaatakują nieprzyjemne zjawiska meteo!

- W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie możliwy grad. Prognozowana suma opadów do 15-20 mm oraz około 30 mm na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 75 km/h - podaje IMGW.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?

Jaka będzie temperatura 15.08.2022? Prognoza pogody

W poniedziałek dominować będzie letnia pogoda, a gdzieniegdzie trzeba się liczyć z upałami. IMGW przekazuje, gdzie będzie najgorzej. Zwróćcie uwagę na panujące warunki i dostosujcie ubiór do nich.

- Temperatura maksymalna od 27 do 32 st. C, chłodniej na krańcach południowo-wschodnich, w kotlinach górskich oraz na Helu: od 24 do 26 stopni - podaje Instytut.

Pogoda na dziś IMGW. Noc z poniedziałku na wtorek 15/16.08.2022

IMGW podaje, że w nocy zachmurzenie będzie umiarkowane, miejscami duże. Miejscami przelotne opady deszczu i zanikające burze. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 15 mm. Miejscami silne zamglenia, lokalnie mgły ograniczające widzialność do około 300 m. Temperatura minimalna od 16 do 20 st. C, chłodnej jedynie w kotlinach górskich i tam od 13 do 15 st. C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz porywy do 65 km/h.

Burza w lubelskim, właściciel auta miał wiele szczęścia