Wichura w Białymstoku. Potężne drzewo ZMIAŻDŻYŁO samochód

i

Autor: mł. kpt. Marcin Zarzecki, KM PSP w Białymstoku Wichury mogą być bardzo niebezpieczne.

Uwaga na pogodę

Prognoza pogody na niedzielę. Najgorzej będzie w tej części Polski. Ostrzeżenia IMGW

2022-08-14 7:42

Prognoza pogody na niedzielę (14 sierpnia) przygotowana przez eksperta IMGW. - Najcieplej będzie na północnym zachodzie, do 31 stopni Celsjusza. Bardzo ciepło będzie na północy i tam nie będzie padać. Na pozostałym obszarze kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze - poinformowała PAP dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk. Niemal cała Polska jest pokryta ostrzeżeniami o niebezpiecznych zjawiskach pogodowych.

Jaka pogoda będzie w niedzielę, 14 sierpnia? Na północy bez opadów, z dużą ilością słońca. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze, zwłaszcza w południowo-wschodniej połowie kraju. Prognozowana wysokość opadów do 40 mm na południowym wschodzie i południu. Ekspertka IMGW poinformowała, że w całym kraju będzie ciepło. Temperatura maksymalna od 24 stopni Celsjusza na południu do 29 w centrum kraju i do 31 stopni na północnym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz porywy do 70 km/h. Niemal w całej Polsce obowiązują ostrzeżenia IMGW.

Prognoza pogody na niedzielę (14.08). Ostrzeżenia IMGW

W środkowej i południowej części kraju obowiązują ostrzeżenia 1. stopnia przed burzami z gradem. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Miejscami grad - czytamy w komunikacie IMGW. Alerty obowiązują do niedzieli (14 sierpnia) do godziny 22. Północ kraju to z kolei ostrzeżenie 1. stopnia przed upałem. - Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 14°C do 17°C - ostrzega IMGW. Ostrzeżenie może być kontynuowane z wyższym stopniem.

Czytaj też: Rolnicy. Podlasie. Gienek z Plutycz zdradził, jaka jest prawda. Jesteś z miasta? Będziesz w szoku

Na zachodzie (Szczecin, Gorzów Wielkopolski) mamy ostrzeżenie 2 stopnia przed upałem. - Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 19°C - czytamy w komunikacie wydanym przez IMGW.

Fala upałów zalewa betonową Warszawę. Ludzie chcą więcej zieleni
Sonda
Czy sprawdzasz na bieżąco ostrzeżenia IMGW?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE