Wichura w Białymstoku. Potężne drzewo ZMIAŻDŻYŁO samochód

i

Autor: mł. kpt. Marcin Zarzecki, KM PSP w Białymstoku Wichury mogą być bardzo niebezpieczne.

Uwaga na pogodę

Prognoza pogody na niedzielę. Najgorzej będzie w tej części Polski. Ostrzeżenia IMGW

2022-08-14 7:42

Prognoza pogody na niedzielę (14 sierpnia) przygotowana przez eksperta IMGW. - Najcieplej będzie na północnym zachodzie, do 31 stopni Celsjusza. Bardzo ciepło będzie na północy i tam nie będzie padać. Na pozostałym obszarze kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze - poinformowała PAP dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk. Niemal cała Polska jest pokryta ostrzeżeniami o niebezpiecznych zjawiskach pogodowych.

Jaka pogoda będzie w niedzielę, 14 sierpnia? Na północy bez opadów, z dużą ilością słońca. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze, zwłaszcza w południowo-wschodniej połowie kraju. Prognozowana wysokość opadów do 40 mm na południowym wschodzie i południu. Ekspertka IMGW poinformowała, że w całym kraju będzie ciepło. Temperatura maksymalna od 24 stopni Celsjusza na południu do 29 w centrum kraju i do 31 stopni na północnym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz porywy do 70 km/h. Niemal w całej Polsce obowiązują ostrzeżenia IMGW.

Prognoza pogody na niedzielę (14.08). Ostrzeżenia IMGW

W środkowej i południowej części kraju obowiązują ostrzeżenia 1. stopnia przed burzami z gradem. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Miejscami grad - czytamy w komunikacie IMGW. Alerty obowiązują do niedzieli (14 sierpnia) do godziny 22. Północ kraju to z kolei ostrzeżenie 1. stopnia przed upałem. - Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 14°C do 17°C - ostrzega IMGW. Ostrzeżenie może być kontynuowane z wyższym stopniem.

Czytaj też: Rolnicy. Podlasie. Gienek z Plutycz zdradził, jaka jest prawda. Jesteś z miasta? Będziesz w szoku

Na zachodzie (Szczecin, Gorzów Wielkopolski) mamy ostrzeżenie 2 stopnia przed upałem. - Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 19°C - czytamy w komunikacie wydanym przez IMGW.

Fala upałów zalewa betonową Warszawę. Ludzie chcą więcej zieleni
Sonda
Czy sprawdzasz na bieżąco ostrzeżenia IMGW?
Nasi Partnerzy polecają