Pogodowa masakra na początku tygodnia. Burze, grad, a w górach nawet śnieg! To nie wszystko [Pogoda 11.07.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Pogodowa masakra na początku tygodnia. Burze, grad, a w górach nawet śnieg! To nie wszystko [Pogoda 11.07.2022]

Pogodowa masakra na początku tygodnia. Burze, grad, a w górach nawet śnieg! To nie wszystko [Pogoda 11.07.2022]

2022-07-11 6:02

Pogoda na poniedziałek (11 lipca) przygotowana przez ekspertów IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) nie zwiastuje niczego dobrego. Początek tygodnia przyniesie burze, grad, a gdzieniegdzie nawet opady śniegu! Temperatury również nie zachwycają, bo przecież mamy sezon letni. Sprawdzamy, gdzie 11.07.2022 r. będzie najgorzej. Oto najnowsza pogoda na dziś, omówiona przez ekspertów.

Prognoza pogody na poniedziałek. Ostrzeżenia IMGW 11.07.2022

Sprawdzamy najnowszą pogodę na dziś (poniedziałek, 11 lipca 2022 roku) i przekonujemy się, że warunki atmosferyczne na początku tygodnia nie będą nam sprzyjać. Meteorolodzy IMGW przekazują ostrzeżenia pierwszego stopnia, z których wynika, że burze z gradem mogą zaatakować na terenie województw: pomorskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, małopolskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 11 lipca?

Jak wynika z prognoz IMGW na początek tygodnia, warunki atmosferyczne będą dalekie od idealnych. W górach mimo lata jest szansa na... zimowe akcenty! - W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, za wyjątkiem zachodnich krańców kraju wystąpią także burze, lokalnie możliwy grad. W szczytowych partiach Tatr opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm - podają synoptycy IMGW. Dalszy ciąg prognozy pogody na 11.07.2022 r. pod quizem o tematyce meteo.

Czytaj też: Mieszkańcy zamarli, gdy niebo nad ich głowami zrobiło się zielone! "To skutek eksperymentów"

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

Prognoza pogody na poniedziałek. Jaka będzie temperatura 11.07.2022?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie ma dobrych wieści dla tych, którzy chcieliby upałów, zwłaszcza nad morzem. Dodatkowym problemem będzie silny wiatr, który objawi się zwłaszcza w czasie burzy. Gdzie będzie najgorzej?

- Temperatura maksymalna od 18°C do 22°C, na Podhalu około 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni i zachodni, w czasie burz w porywach do 70 km/h. W szczytowych partiach Tatr porywy wiatru do 60 km/h, w szczytowych partiach Sudetów do 80 km/h - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW na 11 lipca.

Pogoda na dziś. Prognoza IMGW na noc z poniedziałku na wtorek (11/12.07.2022)

Jak wynika z prognoz Instytutu, w nocy na zachodzie kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane z zanikającymi, przelotnymi opadami deszczu. W centrum i na wschodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i miejscami zanikające burze. W szczytowych partiach Tatr opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 10°C do 13°C, nad morzem około 16°C, w rejonach podgórskich około 8°C. - Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami na wschodzie w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni, w czasie burz w porywach do 60 km/h. W szczytowych partiach Tatr porywy wiatru do 65 km/h, w szczytowych partiach Sudetów do 80 km/h - przestrzegają eksperci.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Burza śnieżna w Zagórzu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany