Pogoda na jutro. Deszcz ze śniegiem to tylko początek! Wichury nad morzem i w górach [Prognoza pogody 16.02.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Pogoda na jutro. Deszcz ze śniegiem to tylko początek! Wichury nad morzem i w górach [Prognoza pogody 16.02.2022]

Pogoda na dziś. Deszcz ze śniegiem to tylko początek! Wichury nad morzem i w górach [Prognoza pogody 16.02.2022]

2022-02-16 0:01

Prognoza pogody na środę (16 lutego), przygotowana przez ekspertów IMGW (Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej) zwiastuje pogorszenie warunków atmosferycznych. Sprawdzamy, gdzie 16.02.2022 będzie najgorzej. Uważać muszą m.in. mieszkańcy województwa pomorskiego, ale nie tylko. Pogoda na dziś na se.pl.

Pogoda na dziś, 16 lutego. Środa przyniesie deszcz ze śniegiem i wichury

Pogoda na dziś (środa 16 lutego) nie zachwyca. Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), przeważający obszar Europy, w tym Polska, będzie pod wpływem niżów znad Skandynawii i Morza Północnego, w strefie przemieszczających się z zachodu na wschód frontów atmosferycznych. Jedynie Portugalia i Hiszpania znajdą się w zasięgu klina Wyżu Azorskiego. Do Polski będzie napływała ciepła, polarna morska masa powietrza. Przewiduje się spadek ciśnienia. Co jeszcze czeka nas w najbliższych godzinach? - Ciśnienie w Warszawie, w południe wyniesie 994 hPa. W dzień zachmurzenie przeważnie duże, większe przejaśnienia możliwe głównie na południowym wschodzie. Okresami opady deszczu, na północny kraju także deszczu ze śniegiem, wysoko w górach śniegu. Prognozowana wysokość opadów na północny i zachodzie około 10 mm. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Sudetach o 5 cm - podaje IMGW.

Czytaj też: Przeraźliwy atak zimy. W lutym odnotowano nawet -35 stopni! Prognoza pogody zaskakuje

Prognoza pogody na środę 16 lutego. Jaka będzie temperatura? 16.02.2022

IMGW podaje, że w środę, 16 lutego temperatura maksymalna ukształtuje się na poziomie od 4 stopni na północnym wschodzie i w kotlinach karpackich, 7-8 stopni w centrum i na zachodzie, do 10 stopni Celsjusza na południu. Niestety po raz kolejny da o sobie znać silny wiatr. Które regiony są najbardziej zagrożone? Niespodzianek nie ma.

- Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, nad morzem do 65 km/h, w Sudetach do 100 km/h, południowo-zachodni - informują eksperci IMGW.

Pogoda na dziś 16 lutego. Noc ze środy na czwartek

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje, że w nocy ze środy na czwartek (16/17.02.2022) zachmurzenie będzie duże i całkowite. Opady deszczu, na północnym wschodzie również deszczu ze śniegiem, w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Nad ranem na zachodzie i w centrum możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów deszczu na północnym zachodzie kraju do 15 mm. Temperatura minimalna od 2°C na północnym wschodzie i Podhalu do 4°C w centrum i 7°C na południowym zachodzie.

- Wiatr początkowo umiarkowany, porywisty, w drugiej części nocy dość silny i silny 30 km/h do 50 km/h, w porywach od 85 km/h na wschodzie do 100 km/h na południowym zachodzie i nad morzem, w Tatrach do 90 km/h, nad morzem do 95 km/h, w Sudetach do 160 km/h, południowo-zachodni i zachodni - ostrzegają synoptycy IMGW. Zachęcamy do regularnego sprawdzania ostrzeżeń Instytutu.

Sonda
Czy wichura dokonała w twoim regionie zniszczeń?
Wichura powaliła wiatrak edukacyjny w Osiecznej koło Leszna
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany