Opady deszczu, silny wiatr i jeszcze to! Wtorek przyniesie niespodzianki [Prognoza pogody 15.02.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Opady deszczu, silny wiatr i jeszcze to! Wtorek przyniesie niespodzianki [Prognoza pogody 15.02.2022]

Opady deszczu, silny wiatr i jeszcze to! Wtorek przyniesie niespodzianki [Prognoza pogody 15.02.2022]

2022-02-14 15:15

Prognoza pogody na wtorek (15 lutego), przygotowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie wygląda źle. Drugi dzień bieżąco tygodnia przyniesie przyjemne - jak na tę porę roku - plusowe temperatury. Gdzieniegdzie może powiać dość silny wiatr a z nieba spadnie deszcz. Gdzie 15.02.2022 będzie najgorzej? Pogoda na jutro w poniższym materiale.

Prognoza pogody na wtorek, 15 lutego. Deszcz, chmury i powiew optymizmu

Prognoza pogody na wtorek (15.02.2022) nie wygląda źle. Wprawdzie meteorolodzy IMGW już straszą zbliżającym się do kraju załamaniem pogody, ale jeszcze w najbliższych godzinach nie ma powodów do obaw. - W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, jedynie na wschodzie kraju początkowo małe i umiarkowane. Miejscami słabe opady deszczu, w Beskidach śniegu - czytamy w serwisie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Do naszej redakcji spłynął mail z pytaniem, czy niebawem zacznie się wiosna. Na razie wstrzymajmy się z hurraoptymizmem, gdyż zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Czytaj też: Rekordowy sztorm zaatakował na tej wyspie. Przerażający widok

Prognoza pogody na wtorek, 15 lutego. Jaka będzie temperatura?

Prognozę pogody na wtorek, 15.02.2022 sprawdzamy jak zwykle na oficjalnej stronie IMGW - najpewniejszym źródle informacji o pogodzie. Co tam znajdziemy? Termometry nie powinny pokazywać drakońskich wartości. Co z wiatrem? Tutaj trzeba zwrócić uwagę na niektóre regiony. 

- Temperatura maksymalna od 4°C na północnym wschodzie, około 8°C w centrum, do 10°C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i południu kraju porywisty, południowy i południowo-zachodni. W obszarach podgórskich Bieszczad porywy wiatru do 55 km/h, w Bieszczadach do 65 km/h, w Sudetach do 60 km/h - podaje IMGW.

Pogoda na jutro, 15 lutego. Noc z wtorku na środę

Instytut informuje, że w nocy z wtorku na środę (15/16.02.2022) zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, wysoko w górach śniegu. Temperatura minimalna od -1°C na wschodzie, około 2°C w centrum, do 4°C na północnym zachodzie; w kotlinach karpackich spadek temperatury do -3°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, na zachodzie w porywach do 65 km/h, południowy i południowo-zachodni. - W Bieszczadach do 65 km/h, w Sudetach do 80 km/h i tam wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne - informuje IMGW.

Sonda
Jak często korzystasz z aplikacji pogodowych?
Burza śnieżna w Zagórzu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany