Pogoda na 9 grudnia. Śnieg, porywisty wiatr i gołoledź. Gdzie będzie najgorzej?  Prognoza IMGW [9.12.2021]

i

Autor: Pexels Pogoda na 9 grudnia. Śnieg, porywisty wiatr i gołoledź. Gdzie będzie najgorzej? Prognoza IMGW [9.12.2021]

Pogoda na dziś, 9 grudnia. Śnieg, porywisty wiatr i gołoledź. Gdzie będzie najgorzej? Prognoza IMGW [9.12.2021]

2021-12-09 7:05

Pogoda na czwartek (9 grudnia) jaką przewidują w Polsce specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o opadach śniegu i śniegu z deszczem, który może powodować gołoledź. Miejscami będzie wiał porywisty wiatr. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na dziś, 9 grudnia 2021 roku, znajdziesz poniżej.

Pogoda na dziś, 9.12.2021. Śnieg i porywisty wiatr. Gdzie będzie najgorzej? Prognoza IMGW [9.12.2021]

Jak informuje IMGW niemal cały kontynent obejmują niże z ośrodkami nad Wielką Brytanią i w rejonie Morza Czarnego, jedynie częściowo północna i północno-wschodnia Europa jest w zasięgu wyżów znad Skandynawii i Rosji. Polska znajduje się w zasięgu klina wyżu znad Skandynawii, tylko krańce zachodnie są na skraju niżu znad Wysp Brytyjskich. Z południowego wschodu napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie wolno spadać.

Jaka będzie pogoda w czwartek, 9.12.2021?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w czwartek (9 grudnia) zachmurzenie duże z postępującymi od zachodu do centrum opadami śniegu.

- Na południowym zachodzie prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 do 7 cm, tam też przejściowo opady deszczu ze śniegiem i deszczu marznącego, powodującego gołoledź. Słabe opady śniegu możliwe również na krańcach wschodnich – podają meteorolodzy IMGW.

Jaka będzie temperatura 9.12.2021?

Będzie zimno, termometry wskażą ujemne temperatury.

- Temperatura maksymalna od -5 st.C, -4 st.C na północnym wschodzie do 1 st.C na południ – czytamy na stronie IMGW.

W dodatku prognozowany jest wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu także dość silny, miejscami porywisty, wschodni i południowo-wschodni, na zachodzie skręcający na południowy. Na wschodnim wybrzeżu porywy wiatru do 60 km/h, a wysoko w górach do 70 km/h i tam możliwe zawieje i zamiecie śnieżne.

Zobacz też: Tak blisko Ziemi czarne dziury nie były nigdy! Wszystko, co do nich wpadnie, już tam zostaje

Noc z czwartku na piątek. Prognoza IMGW dla Polski

Jak wynika z informacji przekazanych przez IMGW, w nocy ( z czwartku na piątek) zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami opady śniegu i śniegu z deszczem, w centrum i na wschodzie przejściowo także marznącego deszczu powodującego gołoledź. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w centrum i na zachodzie o 6 cm. Temperatura minimalna od -5°C do -1°C, jedynie lokalnie na wybrzeżu około 0°C. Wiatr na południowym zachodzie słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu początkowo porywisty, południowo-wschodni i wschodni. Wysoko w górach porywy do 80 km/h.

Atak zimy w Rzeszowie
Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Nasi Partnerzy polecają