Pogoda na dziś, 9 grudnia. Śnieg, porywisty wiatr i gołoledź. Gdzie będzie najgorzej? Prognoza IMGW [9.12.2021]

2021-12-09 7:05
Pogoda na 9 grudnia. Śnieg, porywisty wiatr i gołoledź. Gdzie będzie najgorzej?  Prognoza IMGW [9.12.2021]
Autor: Pexels Pogoda na 9 grudnia. Śnieg, porywisty wiatr i gołoledź. Gdzie będzie najgorzej? Prognoza IMGW [9.12.2021]

Pogoda na czwartek (9 grudnia) jaką przewidują w Polsce specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o opadach śniegu i śniegu z deszczem, który może powodować gołoledź. Miejscami będzie wiał porywisty wiatr. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na dziś, 9 grudnia 2021 roku, znajdziesz poniżej.

Pogoda na dziś, 9.12.2021. Śnieg i porywisty wiatr. Gdzie będzie najgorzej? Prognoza IMGW [9.12.2021]

Jak informuje IMGW niemal cały kontynent obejmują niże z ośrodkami nad Wielką Brytanią i w rejonie Morza Czarnego, jedynie częściowo północna i północno-wschodnia Europa jest w zasięgu wyżów znad Skandynawii i Rosji. Polska znajduje się w zasięgu klina wyżu znad Skandynawii, tylko krańce zachodnie są na skraju niżu znad Wysp Brytyjskich. Z południowego wschodu napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie wolno spadać.

Jaka będzie pogoda w czwartek, 9.12.2021?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w czwartek (9 grudnia) zachmurzenie duże z postępującymi od zachodu do centrum opadami śniegu.

- Na południowym zachodzie prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 do 7 cm, tam też przejściowo opady deszczu ze śniegiem i deszczu marznącego, powodującego gołoledź. Słabe opady śniegu możliwe również na krańcach wschodnich – podają meteorolodzy IMGW.

Jaka będzie temperatura 9.12.2021?

Będzie zimno, termometry wskażą ujemne temperatury.

- Temperatura maksymalna od -5 st.C, -4 st.C na północnym wschodzie do 1 st.C na południ – czytamy na stronie IMGW.

W dodatku prognozowany jest wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu także dość silny, miejscami porywisty, wschodni i południowo-wschodni, na zachodzie skręcający na południowy. Na wschodnim wybrzeżu porywy wiatru do 60 km/h, a wysoko w górach do 70 km/h i tam możliwe zawieje i zamiecie śnieżne.

Zobacz też: Tak blisko Ziemi czarne dziury nie były nigdy! Wszystko, co do nich wpadnie, już tam zostaje

Noc z czwartku na piątek. Prognoza IMGW dla Polski

Jak wynika z informacji przekazanych przez IMGW, w nocy ( z czwartku na piątek) zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami opady śniegu i śniegu z deszczem, w centrum i na wschodzie przejściowo także marznącego deszczu powodującego gołoledź. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w centrum i na zachodzie o 6 cm. Temperatura minimalna od -5°C do -1°C, jedynie lokalnie na wybrzeżu około 0°C. Wiatr na południowym zachodzie słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu początkowo porywisty, południowo-wschodni i wschodni. Wysoko w górach porywy do 80 km/h.

Atak zimy w Rzeszowie
Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE