Atak srogiej zimy. Czekają nas mrozy nawet do - 15 stopni! [PROGNOZA]

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Atak srogiej zimy. Czekają nas mrozy nawet do - 15 stopni! [PROGNOZA]

Potworny mróz! W Polsce -16 stopni Celsjusza. Gdzie padł tegoroczny rekord?

2021-12-04 9:05

Zimowa aura zadomowiła się w Polsce na dobre. Na pogodę śnieżną i mroźną wielu czekało z utęsknieniem. Są jednak i tacy, którym obecny stan rzeczy zdecydowanie nie odpowiada. O mrozie nie do zniesienia mogą mówić mieszkańcy wsi Stuposiany w województwie podkarpackim. Nocą temperatura spadła tam do -16 stopni Celsjusza! Tymczasem IMGW zapowiada wyraźny skok słupków rtęci w ciągu dnia. Co mówią prognozy?

Tegoroczny rekord zimna w Polsce padł w miejscowości Stuposiany. Temperatura -16 stopni to już potężny mróz. Słupki rtęci zjechały poniżej zera nie tylko w górach. Wyjątkowo chłodno było również w innych częściach kraju. Tymczasem IMGW informuje, że temperatura maksymalna wyniesie w sobotę, 4 grudnia 2021 roku, od -1 stopnia na Suwalszczyźnie do 3 stopni na Dolnym Śląsku. W rejonach podgórskich, po nocnych spadkach do około -15 stopni Celsjusza, temperatura może wzrosnąć w ciągu dnia do -5 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, natomiast w rejonach podgórskich oraz nad samym morzem porywisty z kierunków południowych. W północno-zachodniej części kraju spodziewane są opady śniegu. Z kolei na Wybrzeżu możliwy jest deszcz ze śniegiem, który padał tam już od piątku.

Sonda
Jaka jest Twoja ulubiona pora roku?

- W sobotę, 4 grudnia 2021 roku, duże zachmurzenie będzie rosło od zachodu. Z kolei we wschodniej części kraju należy spodziewać się przejaśnień. Na północy możliwe jest nawet całkowite zachmurzenie - przekazała Polskiej Agencji Prasowej synoptyk Anna Woźniak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Niż "Daniel" zbliża się do Polski