Chmury deszczowe nad Polską

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons Pogoda na 8 listopada. Wichury do 70 km/h i sporo deszczu! Prognoza IMGW dla Polski / Zdjęcie ilustracyjne

Pogoda na dziś: 8 listopada. Paskudne oblicze listopada! Deszcz to nie wszystko. Prognoza IMGW

2021-11-08 7:17

Pogoda na poniedziałek (8 listopada) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie przynosi zbyt wielu dobrych wieści. Gdzieniegdzie będziemy się zmagać z porywistym wiatrem, a w dodatku spadnie sporo deszczu. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na dziś znajdziecie poniżej.

Pogoda na dziś: 8 listopada. Wichury do 70 km/h i paskudne oblicze listopada. Prognoza IMGW

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Europa Wschodnia, Bałkany oraz basen Morza Śródziemnego znajdą się pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu będą w zasięgu oddziaływania wyżów. Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkiem w rejonie Zatoki Fińskiej, który będzie przemieszczać się na wschód. W północnej połowie Polski, zaznaczy się strefa frontu chłodnego nasuwająca się znad Bałtyku. Z północnego zachodu i północy napływać będzie coraz chłodniejsze powietrze, pochodzenia arktycznego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie rosło. Co jeszcze przyniesie nam pogoda w poniedziałek (8.11.2021)? Dalszy ciąg materiału i aktualne prognozy znajdziecie pod naszym autorskim quizem.

Czytaj też: "Zimy w tym roku nie będzie". Zaskakująca prognoza "ludowego meteorologa". Tak mówią przyroda i niebo

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 8.11.2021?

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej podają, że w poniedziałek nad Polską zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, wieczorem na północy możliwe są rozpogodzenia. Jak prognozuje IMGW, mogą wystąpić przelotne opady deszczu, głównie w północnej połowie kraju, a wysoko w górach może spaść śnieg. - Wiać będzie słaby i umiarkowany wiatr, który okresami będzie porywisty, zachodni i północno-zachodni, nad morzem północny. Wysoko w Sudetach i Karpatach porywy wiatru osiągną do 70 km/h - informują eksperci IMGW.

Prognoza pogody. Temperatura 8.11.2021

Na początku tygodnia nie mamy co liczyć na ocieplenie. Listopad pokaże nam swoje brzydkie oblicze. Radzimy sięgnąć do szafy po kurtki i przygotować się na poranny, brutalny powiew chłodu. Tylko w niektórych rejonach Polski możliwe są dwucyfrowe temperatury. Najcieplej powinno być w okolicach Szczecina (woj. zachodniopomorskie).

- Temperatura maksymalna wyniesie od 6 do 10 stopni Celsjusza, a w rejonach podgórskich około 5 stopni - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Noc z poniedziałku na wtorek (8-9 listopada). Prognoza IMGW dla Polski

Noc z poniedziałku na wtorek (8-9.11.2021) będzie pogodna na północy kraju. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże ze stopniowo postępującymi od północy większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. W południowej połowie kraju i na zachodzie miejscami mogą wystąpić przelotne opady deszczu, w obszarach podgórskich deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. - W rejonach, w których wystąpią rozpogodzenia IMGW ostrzega przed silnymi zamgleniami, a lokalnie mgłami (także marznącymi) ograniczającymi widzialność do 200 m. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od -4 stopni na północnym wschodzie, około 0 w centrum, do 5 stopni Celsjusza na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby, na południu zachodni, na pozostałym obszarze zmienny z przewagą północnego - czytamy w serwisie Polskiej Agencji Prasowej.

Sonda
Boisz się skutków deszczu i burz?
W co się bawić z dziećmi w deszczowe dni?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany