Sztorm na Bałtyku

i

Autor: Domin

Uwaga! Mocno powieje nad Bałtykiem. Możliwy żółty alert

2021-11-07 9:14

Niedzielny wypad nad morze nie będzie należał do przyjemnych. Synoptycy przewidują silne podmuchy wiatru na całym Wybrzeżu. Niewykluczone, że zostanie ogłoszony tzw. "żółty alert", czyli ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem.

W niedzielę, 7 listopada, w całym pasie nadmorskim przewidywany jest silny wiatr, osiągający w porywach nawet 90 km/h. Wszystko wskazuje na to, że we wszystkich powiatach zostanie ogłoszone ostrzeżenie pierwszego stopnia. "Żółty alert" prognozowany jest zarówno w województwie zachodniopomorskim (powiaty: Świnoujście, kamieński, gryficki, kołobrzeski, koszalińskim, sławieńskim a także w Świnoujściu i Koszalinie), jak i pomorskim (powiaty: słupski, lęborski, wejherowski i pucki).

Czytaj też: Zaćmienie Księżyca w listopadzie 2021. Czy zobaczymy je w Polsce?

Według orientacyjnych prognoz, silne podmuchy wiatru mogą wystąpić w niedzielę (7.11.2021) oraz w nocy z niedzieli na poniedziałek (7-8.11.2021).

Ostrzeżenie pierwszego stopnia, według IMGW to "warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia". Prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, która ma na celu wczesne informowanie o możliwych zagrożeniach.

Czytaj też: Pogodowe REKORDY. Te pomiary szokowały meteorologów! Was też zadziwią!

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Wyspa Pucka w Szczecinie po "ulewie 40-lecia"