Wichury łamią konary drzew

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na 3 listopada. Wichury do 90 km/h to nie wszystko! Tu warunki dadzą nam w kość. Prognoza IMGW dla Polski / Zdjęcie poglądowe

Pogoda na jutro: 3.11.2021. Wichury do 90 km/h to nie wszystko! Tu warunki dadzą nam w kość. Prognoza IMGW

2021-11-02 17:17

Pogoda na środę (3 listopada) dla Polski, jaką zaprezentowali eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) pokazuje nam, że jesień na dobre rozgościła się w naszym kraju. W rejonach górskich możliwe są ostre wichury, a na północy kraju warunki solidnie dadzą w kość mieszkańcom i gościom. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na jutro znajdziesz poniżej.

Pogoda na jutro 3.11.2021. Wichury do 90 km/h to nie wszystko! Tu warunki dadzą nam w kość. Prognoza IMGW dla Polski

Pogoda na środę (3 listopada) z pewnością nie wszystkim poprawi humor. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) informują, że tego dnia jesień pokaże swoje nieprzyjemne oblicze. Gdzie na pewno przydadzą się parasole, a gdzie powieje silniejszy wiatr? Kierowcy będą musieli bardzo uważać na drogach. - Na północy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i miejscami opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na wschodzie początkowo duże i tam możliwy słaby deszcz. W Tatrach słabe opady śniegu. Na zachodzie początkowo możliwe mgły ograniczające widzialność do 200 metrów - czytamy na stronie Instytutu. O ewentualnych utrudnieniach komunikacyjnych będziemy was informować w naszych lokalnych serwisach. Dalszy ciąg materiału pod naszym quizem o pogodzie.

Sprawdź też: Śmiertelnie groźne wichury przeszły przez Polskę! Wiatr doprowadził do śmierci kilku osób

Quiz. Możesz zostać pogodynką? Nie każdy przeczyta te mapy pogody

Pytanie 1 z 10
Gdzie spodziewane są opady deszczu?
Quiz o pogodzie [1]

Prognoza pogody. Temperatura 3.11.2021

W środę (3 listopada) na termometrach zobaczymy wartości typowe dla jesiennej pory roku. Nie powinniśmy się obawiać zimowych warunków, ale nie wolno nam zapominać o cieplejszych ubraniach. Potwierdzają to eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, którzy jednocześnie ostrzegają - gdzieniegdzie powieje silny wiatr, zwłaszcza na obszarach górskich.

- Temperatura maksymalna od 8°C na północnym wschodzie do 13°C miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na obszarach podgórskich w Karpatach w porywach do 55 km/h, z kierunków południowych. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 70 km/h, w Tatrach do 90 km/h - informuje IMGW.

Noc ze środy na czwartek. Prognoza IMGW dla Polski

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje, że w nocy ze środy na czwartek (3/4.11.2021) na wschodzie i północy zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, głównie na zachodzie kraju. Na południowym zachodzie opady o natężeniu umiarkowanym, prognozowana suma opadów od 10 mm do 13 mm. - Na krańcach zachodnich lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 3°C, 5°C na północy, wschodzie i obszarach podgórskich do 9°C na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w południowej połowie kraju okresami porywisty, w Kotlinie Kłodzkiej oraz na obszarach podgórskich w Karpatach w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni i wschodni. Wysoko w Sudetach oraz Tatrach porywy wiatru do 100 km/h - informują przedstawiciele IMGW.

Sonda
Jesień 2022 - czy lubisz tę porę roku?
Hity na jesień 2021 - porcja energetycznych kawałków, które poprawią nastrój!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany