Zima pod Toruniem

i

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Pogoda na poniedziałek, 6 grudnia. W Mikołajki będziemy trząść się z zimna! Paskudne oblicze zimy / Zdjęcie ilustracyjne

Pogoda na dziś, 6 grudnia. W Mikołajki będziemy trząść się z zimna! Paskudne oblicze zimy

2021-12-06 6:30

Pogoda na dziś (6.12.2021 r.) dla Polski. W poniedziałek przywitają nas bardzo trudne warunki atmosferyczne. Gdzieniegdzie spadnie śnieg lub deszcz ze śniegiem, a na termometrach zobaczymy wyjątkowo nieprzyjemne wartości. Prognoza pogody na poniedziałek, przygotowana przez synoptyków IMGW nie poprawi wam nastroju.

Pogoda na dziś, 6.12.2021. W Mikołajki będziemy trząść się z zimna! Paskudne oblicze zimy

Pogoda na dziś (6 grudnia 2021 r.) zwiastuje ciężki początek tygodnia. Przyzwyczailiśmy się już do porannego skrobania szyb samochodów. Wygląda na to, że znów będziemy musieli wcześniej wyjść do pracy. W ciągu dnia grożą nam minusowe temperatury. Gdzie będzie najgorzej? Tradycyjnie już zaglądamy do oficjalnego serwisu IMGW, gdzie eksperci analizują najnowszą prognozę pogody. - W dzień zachmurzenie całkowite i duże, na północy większe przejaśnienia. Miejscami opady śniegu, na południowym wschodzie także deszczu ze śniegiem. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm do 8 cm w Karpatach i o 5 cm w Sudetach oraz miejscami na Podlasiu - podają przedstawiciele Instytutu. Te warunki mogą rzecz jasna źle wpłynąć na sytuację na drogach. O utrudnieniach komunikacyjnych będziemy informować na bieżąco.

Przeczytaj koniecznie: Tak blisko Ziemi czarne dziury nie były nigdy! Wszystko, co do nich wpadnie, już tam zostaje

Prognoza pogody. Temperatura w poniedziałek, 6.12.2021 r.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie mają dobrych wieści w temacie temperatur, które będą nam towarzyszyć w ciągu dnia. Początek tygodnia wymaga od nas założenia ciepłych kurtek lub płaszczy. Najchłodniej będzie na Podlasiu i w województwie warmińsko-mazurskim.

- Temperatura maksymalna od -3°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu porywisty, z kierunków północnych - podaje IMGW w prognozie pogody na poniedziałek.

Prognoza pogody 6-7 grudnia. Noc z poniedziałku na wtorek

IMGW podaje, że w nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie zapowiada się na duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, zwłaszcza w południowej połowie kraju, opady śniegu. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o około 5 cm na południu kraju. - Temperatura minimalna na północy i w rejonach podgórskich od -9°C do -4°C, na pozostałym obszarze i na wybrzeżu od -3°C do 0°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych, tylko na wybrzeżu i Pomorzu umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni - czytamy w najnowszej prognozie Instytutu.

Sonda
Czy chciałbyś żeby spadł śnieg na święta?
Atak zimy w Warszawie. Listopad kończy się śnieżycą