Pogoda na jutro: 4 listopada. Pochmurno i deszczowo. Wiatr nawet do 110 km/h. Do tego jeszcze to! Prognoza IMGW

i

Autor: Pixabay.com Pogoda na jutro: 4 listopada. Pochmurno i deszczowo. Wiatr nawet do 110 km/h. Do tego jeszcze to! Prognoza IMGW

Pogoda na dziś: 4 listopada. Pochmurno i deszczowo. Wiatr nawet do 110 km/h. Do tego jeszcze to! Prognoza IMGW

2021-11-04 7:00

Pogoda na czwartek (4 listopada), jaką przewidują w Polsce specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie zachwycają. Synoptycy mówią o pochmurnym, deszczowym dniu, a w dodatku miejscami może wystąpić dość silny i porywisty wiatr do 65 km/h, a wysoko w górach nawet do 110 km/h! Do tego jeszcze rano lokalnie pojawią się mgły, a w Sudetach spadnie śnieg! Szczegóły prognozy pogody dla Polski na dziś, 4 listopada 2021 roku, znajdziesz poniżej

Pogoda na dziś: 4.11.2021. Pochmurno i deszczowo. Wiatr nawet do 110 km/h! Do tego jeszcze to. Prognoza IMGW

Jak informuje IMGW, Europa pozostaje w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Morzem Norweskim, Skandynawią i Francją. Nad północno-zachodnią Rosją i nad Atlantykiem są układy wyżowe. Od południowego wschodu zaczyna rozbudowywać się słaby klin wyżowy. Z południa napływa cieplejsza masa powietrza.

Jaka będzie pogoda w czwartek, 4.11.2021?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w czwartek, 4 listopada 2021 roku prognozowane jest zachmurzenie duże i całkowite, większe przejaśnienia we wschodniej połowie kraju. Niestety, trzeba będzie zaopatrzyć się w parasol.

-Okresami opady deszczu, na północy i zachodzie oraz w Karpatach o natężeniu umiarkowanym i lokalnie silnym. Suma opadów miejscami na północy i zachodzie od 15 mm do 25 mm, w Karpatach do 15 mm - czytamy na stronie IMGW.

Rano na Kaszubach mgły ograniczające widzialność do 200 m. Wysoko w Sudetach opady śniegu.

Zobacz też: "Zimy w tym roku nie będzie". Zaskakująca prognoza "ludowego meteorologa". Tak mówią przyroda i niebo

Jaka będzie temperatura w czwartek?

W czwartek, 4 listopada 2021 roku termometry wskażą maksymalnie 15°C.

- Temperatura maksymalna od 8°C, 10°C na północy i zachodzie, około 12°C w centrum, do 14°C, 15°C na południowym wschodzie - podaje IMGW.

Polecamy: Taurydy 2021. Kiedy obserwować rój meteorów na nocnym niebie?

W dodatku według ustaleń synoptyków, będzie wiał silny wiatr!

- Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, miejscami w porywach do 65 km/h, lokalnie w rejonach podgórskim Karpat do 70 km/h, a Sudetów do 75 km/h, z kierunków wschodnich, po południu na zachodzie kraju skręcający na kierunki zachodnie. Wysoko w górach wiatr w porywach do 110 km/h - informują synoptycy w komunikacie.

Co robić, gdy wieje silny wiatr?

- Pamiętajmy o tym, aby pozamykać w domach drzwi i okna, a z balkonów i tarasów pousuwajmy przedmioty, które zdmuchnięte silnym podmuchem wiatru mogą zrobić komuś krzywdę. Unikajmy wchodzenia na zadrzewione tereny, nie wchodźmy do parków i lasów. Pamiętajmy o tym, aby nie parkować samochodów pod drzewami, ani pod reklamami wielkopowierzchniowymi - radzi bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Noc z czwartku na piątek. Prognoza IMGW dla Polski

Jak podaje IMGW, w nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południowym wschodzie również rozpogodzenia. Miejscami, szczególnie w zachodniej połowie kraju, opady deszczu. Na północnym zachodzie opady miejscami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana suma do 20 mm. Wysoko w Sudetach opady śniegu. Temperatura minimalna od 6°C do 9°C, na przeważającym obszarze kraju, chłodniej od 3°C do 5°C miejscami na południu. Na Podhalu około 1°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, miejscami w porywach do 70 km/h, na wybrzeżu zachodnim do 75 km/h, jedynie na południowym wschodzie wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, a początkowo na wschodzie kraju powieje z południa. Wysoko w górach wiatr w porywach do 100 km/h.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Na toruńskim osiedlu Rubinkowo, wiatr zerwał połowę ocieplenia z elewacji 11-piętrowego budynku. Nikomu nic się nie stało.