Burzowe klimaty nad Polską

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na 26 października. Burze i więcej deszczu. Za oknami będzie niespokojnie! Prognoza IMGW / Zdjęcie poglądowe

Pogoda na dziś: 26 pażdziernika. Burze i więcej deszczu. Za oknami będzie niespokojnie! Prognoza IMGW

2021-10-26 7:41

Pogoda na wtorek (26 października) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wygląda zdecydowanie gorzej od tej z początku tygodnia. Burze mogą niepokoić mieszkańców północnych regionów kraju. Co jeszcze czeka nas w najbliższych godzinach? Szczegóły prognozy pogody dla Polski na dziś znajdziesz poniżej.

Pogoda na dziś: 26 października. Burze i więcej deszczu. Za oknami będzie niespokojnie! Prognoza IMGW

Jak informuje IMGW, we wtorek (26.10.2021) północna oraz częściowo centralna Europa będzie w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Północnym Atlantykiem, w strefie frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu znajdzie się pod wpływem wyżów. Nad wschodnią Polską dominować będzie wpływ wyżu znad Ukrainy, zachód kraju znajdzie się w zasięgu zatoki niskiego ciśnienia znad Skandynawii oraz chłodnego frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu i zachodu będzie napływało chłodne powietrze polarne morskie. Co jeszcze przyniesie nam drugi dzień bieżącego tygodnia? Za oknami jest coraz ciemniej, a niebawem dojdzie do tego zmiana czasu. Tradycyjnie sprawdzamy analizy meteorologów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 26 dzień października nie będzie tak przyjemny jak poniedziałek.

Jaka będzie pogoda we wtorek, 26.10.2021?

Eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej podają, że w ciągu dnia zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na północnym zachodzie i zachodzie wzrastające do dużego i tam w ciągu dnia pojawią się przelotne opady deszczu, wysoko w Sudetach deszczu ze śniegiem. - Lokalnie na wybrzeżu możliwe burze - podaje IMGW. Szczegółowe prognozy znajdziecie pod naszym quizem.

Czytaj też: Lepiej się przygotujcie! Jasnowidz Jackowski przewidział pogodę na Wszystkich Świętych i listopad!

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...

- Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 55 km/h - czytamy w serwisie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jaka będzie temperatura 26.10.2021?

We wtorek (26 października 2021 roku) odnotujemy temperatury typowe dla jesiennej pory roku. Meteorolodzy spodziewaj się jednocyfrowych wartości w najzimniejszych regionach kraju. - Temperatura maksymalna od 9°C na północnym wschodzie do 14°C na południowym zachodzie - podaje IMGW.

Noc z wtorku na środę. Prognoza IMGW dla Polski

IMGW podaje, że w nocy z wtorku na środę zachmurzenie  będzie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie. Przelotne opady deszczu, od zachodu zanikające. Wysoko w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 2°C na południowym wschodzie do 7°C na północnym zachodzie, w rejonach podgórskich od 0°C do 3°C. Wiatr słaby, na północy umiarkowany, lokalnie na wybrzeżu porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

Sonda
Boisz się skutków deszczu i burz?
Gwałtowna burza pod Sycowem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany