Gęste chmury nad Polską

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons Pogoda na 25 października. Polska pod wpływem wyżu. Wichury do 65 km/h i nie tylko! Prognoza IMGW / Zdjęcie ilustracyjne

Pogoda na dziś: 25 października. Wichury do 65 km/h i nie tylko! Polska pod wpływem wyżu. Prognoza IMGW

2021-10-25 7:15

Pogoda na poniedziałek (25 października) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wygląda dość optymistycznie, choć m.in. kierowcy będą musieli bardzo uważać, zwłaszcza w godzinach porannych. W górach powieje dość silny wiatr. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na dziś znajdziesz poniżej.

Pogoda na dziś: 25 października. Polska pod wpływem wyżu. Wichury do 65 km/h i nie tylko! Prognoza IMGW

Jak informuje IMGW, Europa północna i zachodnia będzie w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Północnym Atlantykiem, w strefie frontów atmosferycznych. Pozostałe rejony kontynentu, w tym Polską, będą pod wpływem wyżu znad Ukrainy. Nad nasz kraj zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie powoli spadało. Co jeszcze przyniesie nam początek tygodnia? Tradycyjnie sprawdzamy analizy meteorologów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W końcówce października pogoda z pewnością nas zaskoczy!

Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 25.10.2021?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w poniedziałek, 25 października 2021 roku prognozowane jest bezchmurne niebo lub zachmurzenie małe, tylko na północy okresami umiarkowane. Rano na wschodzie kraju miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na szczęście specjaliści od pogody nie spodziewają się opadów deszczu ani burz. Dalszy ciąg materiału znajdziecie pod naszym autorskim quizem.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

- Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju w ciągu dnia okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. W Sudetach i Bieszczadach porywy wiatru do 65 km/h - informują eksperci IMGW.

Jaka będzie temperatura 25.10.2021?

W temacie temperatur nie mamy zbyt dobrych wieści, choć o rychłym nadejściu zimy też nie ma co mówić. W poniedziałek (25 października) pewnością nie rekomendujemy chowania cieplejszych kurtek do szafy. - Temperatura maksymalna od 9 st. C na Kaszubach, około 10 st. C, 11 st. C na północy i wschodzie do 12 st. C, 14 st. C pozostałym obszarze - podaje IMGW.

Czytaj też: Koreański gatunek komara w Europie. Z tą supermocą może kąsać zimą!

Noc z poniedziałku na wtorek. Prognoza IMGW dla Polski

IMGW podaje, że w nocy z poniedziałku na wtorek bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko na północnym zachodzie stopniowy wzrost zachmurzenia do umiarkowanego i dużego. Temperatura minimalna od -1 st. C na wschodzie, około 3 st. C w centrum do 6 st. C na zachodzie i 7 st. C na zachodnim wybrzeżu; w rejonach podgórskich Karpat od -4 st. C do -2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy; w Sudetach wiatr lokalnie w porywach do 55 km/h.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Jesienne porządki nad siedleckim zalewem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany