Niż Hendrik nadciąga nad Polskę! Drastyczna zmiana pogody. Będą gwałtowne burze?

i

Autor: SHUTTERSTOCK Niż Hendrik nadciąga nad Polskę! Drastyczna zmiana pogody. Będą gwałtowne burze?

Niż Hendrik nadciąga nad Polskę! Drastyczna zmiana pogody. Będą gwałtowne burze?

2021-10-20 6:00

Pogoda w Polsce w najbliższych dniach będzie miała zaskakujące oblicze! Wedle prognoz, możemy się spodziewać bardzo dużego ocieplenia. Temperatura sięgnie nawet 20 stopni Celsjusza. Okazuje się jednak, że jednocześnie pogoda w Polsce może być bardzo nieprzewidywalna! Wszystko przez niż Hendrik, który dotrze wkrótce do naszego kraju. Spodziewany jest silny wiatr, deszcz, a nawet burze!

Pogoda w Polsce. Niż Hendrik tuż tuż! Burze i silny wiatr [PROGNOZA POGODY]

Najbliższe godziny w pogodzie mają być bardzo przyjemne. Temperatura może w wielu miejscach w Polsce podskoczyć nawet do 20 stopni Celsjusza. Ale już wkrótce, a dokładnie w nocy ze środy na czwartek, czeka nas duża zmiana. Wszystko przez niż Hendrik, który dotrze do naszego kraju. W związku z jego nadejściem pogoda w Polsce będzie miała kompletnie inne oblicze. Dlaczego? - Na południu Europy króluje rozległy wyż PHILINE. (...) różnica ciśnień pomiędzy tymi obszarami będzie przyczyną załamania pogody, a przede wszystkim silnego wiatru w Europie i w Polsce. Drugą z przyczyn będzie sam niż i związane z nim fronty atmosferyczne. Pierwszy z nich (ciepły) już teraz przynosi pogorszenie aury na wschodzie kraju. W środę do kraju dotrze kolejny front, który przyniesie opady w nocy z środy na czwartek. Niż HENDRIK przejdzie dość przewidywalną trajektorią na wschód. Największy wpływ na załamanie pogody w Polsce będzie miał niż wtórny, który wraz z frontem chłodnym uderzy w nasz kraj w czwartek - podaje serwis fanipogody.pl.  

Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?

Pogoda 20-22 października. Niż Hendrik przyniesie silny wiatr i burze

Załamanie pogody w przypadku naszego kraju oznacza m.in. silny wiatr i burze, które w październiku należą do rzadkości. Już w środę możliwe są wichury w granicach od 70 do 80 kilometrów na godzinę. Z każdym kolejnym dniem wiatr będzie się nasilał. W czwartek (21 października) może osiągać nawet wartość do 100 km/h. Osłabienia możemy się spodziewać dzień później. W piątek (22 października) znów wiatr będzie sięgał do 80 km/h. W związku z prognozą na 20, 21 i 22 października Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia w 12 województwach, z czego w jednym (zachodniopomorskim) wprowadzono zagrożenie II stopnia.

Quiz. Czytanie map pogody to łatwizna? Po tym teście możesz zmienić zdanie. Sprawdź, czy nadajesz się na pogodynkę!

To jednak nie wszystko, czym zaskoczy nas pogoda. - Najbardziej intensywnych opadów deszczu spodziewamy się na zachodzie, północy i w centrum kraju. W skutek silnego przepływu w wyższych partiach troposfery, a również bliskości frontu na północy kraju bardzo prawdopodobny jest rozwój burz - informuje serwis fanipogody.pl.

Na razie nie wiadomo, gdzie mogą wystąpić burze. Wiadomo, że mogą się one łączyć w " większe struktury, dodatkowo będąc całkiem aktywnymi elektrycznie". Najbliższe dni zapowiadają się zatem w pogodzie niezwykle ciekawie. Z jednej strony znaczne ocieplenie, z drugiej zaś burze, deszcz i wichury.

Wszystkich Świętych 2021. Pogoda na cmentarzach 1 listopada i w długi weekend. Sprawdź!

Wichura powalała gałęzie i drzewa w Warszawie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany