Mgły w Polsce. Prognoza pogody

i

Autor: Super Express Pogoda na 24 listopada. Deszcz i mgły to nie wszystko. Uwaga na drogach! Prognoza IMGW / Zdjęcie ilustracyjne

Pogoda na dziś: 24.11.2021. Deszcz i mgły to nie wszystko. Uwaga na drogach! Prognoza IMGW

2021-11-24 6:37

Pogoda na środę (24.11.2021), którą przygotowali eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przypomina nam, że listopad potrafi być wyjątkowo nieprzyjemny. Środek tygodnia nie przyniesie ataku zimy, ale możemy się spodziewać utrudnień na drogach. Szczegóły prognozy pogody na dziś znajdziecie na se.pl poniżej.

Pogoda na dziś: 24.11.2021. Deszcz i mgły to nie wszystko. Uwaga na drogach! Prognoza IMGW

Pogoda na dziś (24.11.2021 r.) wygląda nieco lepiej niż ta z dnia wczorajszego, ale nadal trzeba będzie bardzo uważać. Eksperci od prognozy pogody z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) opublikowali już najnowsze doniesienia, dotyczące środy (24 listopada). Co nas czeka w najbliższych godzinach? - Zachmurzenie będzie duże, w ciągu dnia w górach i obszarach podgórskich pojawią się większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, na południu tylko początkowo. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 metrów - czytamy na stronie Instytutu. Warto śledzić lokalne serwisy Super Expressu, gdzie będziemy informować o ewentualnych utrudnieniach, związanych z pogodą.

Sprawdź też: Pogoda. Tajemnicze czerwone słupy światła na niebie. Są jak z filmu science-fiction!

Prognoza pogody na 24 listopada. Ostrzeżenia hydro 24.11.2021

W temacie prognozy pogody na środę (24.11.2021 r.) warto zwrócić uwagę na alert hydro, który opublikował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dotyczy on Zalewu Szczecińskiego (województwo zachodniopomorskie). Synoptycy ostrzegają przed gwałtownym wzrostem stanów wody i oceniają prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska na 80%. Alert wygasa o 8:00, ale możliwe są aktualizacje.

- W związku z wysokim napełnieniem Bałtyku (530 cm) oraz prognozowaną sytuacją meteorologiczną, na Zalewie Szczecińskim przewiduje się wahania poziomów wody w górnej granicy strefy stanów wysokich, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych - wyjaśnia IMGW.

Prognoza pogody. Temperatura 24.11.2021

Pod koniec listopada nie notujemy pożądanych zwyżek temperatur. Nie inaczej będzie w środę (24 listopada). Zdaniem ekspertów, w ciągu dnia nie odnotujemy dwucyfrowych wartości na termometrach w Polsce. A co z wichurami? W tym temacie mamy dobre wieści. 

- Temperatura maksymalna od 4°C na wschodzie do 9°C na północnym zachodzie; na Podhalu około 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni, na południu kraju miejscami południowy - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognoza pogody 24-25 listopada. Noc ze środy na czwartek

IMGW podaje, że w nocy ze środy na czwartek (24/25.11.2021 r.) zachmurzenie duże z postępującymi od południa do centrum kraju rozpogodzeniami. Na północy, początkowo także w centrum, gdzieniegdzie słabe opady deszczu lub mżawki. Miejscami, głównie na południu, mgły ograniczające widzialność do 300 m, lokalnie osadzające szadź. - Temperatura minimalna od -4°C, -2°C na południu, około 0°C w centrum, do 4°C, 5°C na krańcach północnych; w rejonach podgórskich spadki temperatury lokalnie do około -7°C. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Nad ranem w rejonach podgórskich wiatr lokalnie wzmagający się do umiarkowanego, porywistego, w szczytowych partiach gór w porywach miejscami do 60 km/h - ostrzegają synoptycy.

Sonda
Jesień 2022 - czy lubisz tę porę roku?
Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda